Okul Öncesi ve İlköğretim Öğrencileri İçin 1 Rakamı Çalışma Kağıtları

Okul Öncesi ve İlköğretim Öğrencileri İçin 1 Rakamı Çalışma Kağıtları

Okul öncesi ve ilkokul eğitimi gören öğrenciler için eğlenceli bir şekilde davranmak gerekir. Rakamları ve harfleri öğretirken resimli eğlenceli çıktılar ile onların daha çabuk öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Daha yeni yeni okuma yazma öğrenen çocuklarda zorlanma yaşanabilir. Çocuklara rakamları ve harfleri öğretirken bunları onları eğlendirerek yapmakta fayda vardır. Bu yaştaki çocuklarda görsel zeka daha ön planda olduğu için onlara herhangi bir bilgi öğretirken bu noktayı göze alıp hareket etmelisiniz. Rakamların ikincisi olan 1 rakamını okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için görsel şekiller ile desteklenmiş çalışma kağıtlarının çıktılarını alarak onlara öğretebilirsiniz.

1 rakamını öğretirken bu rakama benzeyen hayvanlardan, şekillerden, parmaklarımızdan yola çıkarak hareket edebilirsiniz. Ya da çocuğunuzun sevdiği bir oyun ile bir rakımı özleştirip onun daha iyi öğrenip hafızasında tutmasını sağlayabilirsiniz.

1 veya başka rakamı öğretirken etrafınızdaki objelerden, günlük hayat aktivitelerinden yola çıkın. Gün içerisinde sık sık o gün hangi rakamı ya da harfi öğretiyorsanız onunla bağlantılı olanları çocuğunuza hatırlatın. Böylece sürekli zaman geçirdiği alanda bulunan aktivite, objeler ya da günlük yaşadıkları ona öğrendiğini sık sık tekrar etme şansı sunacaktır.

1 Rakamı Çalışma Kağıtları

Aşağıda bulunan çalışma kağıtlarının çıktısını alarak çocuğunuza eğlenceli bir şekilde 1 rakamını öğretebilirsiniz. Ayrıca ilkokul ve okul öncesi öğretmenlerde bu çalışma kağıtları ile öğrencilerine etkili bir şekilde 1 rakımını öğretebilir. Çalışma kağıtları genellikle çocuğunuzun sevip eğleneceği ve aklında tutacağı simgelerle dolu. Çalışma kağıtları ile 1 rakamını öğretirken onlara semboller ile olan bağlantıları mutlaka anlatın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ