Örgü Bebek Tulumu

canımanne1

Dünyanın en güzel varlıklarından olan bebekler için biz kadınlar hep bir şeyler öreriz. E malum kış geliyor o güzelim bebeklerin üşütmelerini, uyurken üzerlerini açıp hasta olmalarını istemeyiz! Bu yüzden şimdiden hazırlıklara başlamalı onları her daim sıcak tutmalıyız. Bu sebepten sizlere bir çok kez yaptığım ve sonuçtan çok memnun kaldığım örgü bebek tulumunun yapılışını anlatmak istiyorum!

canımanne5

Örgü bebek tulumu malzemeleri;

3,5 numara şiş, istenilen renklerde merserize ip.

canımanne2

Örgü bebek tulumu yapılışı;

İlk olarak modelimizi ortaya çıkarabilmek için 120 adet ilmek atıyoruz. İlk kısmını ve ara kısımlarını pirinç model şeklinde yapabilmek için  2 düz 2 ters lastik; 1 ters 1 düz lastik olarak örüyoruz. 2 cm örüyoruz ve sonrasında iki başından ilik açıyoruz. İliğimiz 3 cm olana kadar örüyoruz.
Başta 8 pirinç 20 düz, 8 pirinç 20 düz olarak devam edecek şekilde başa geliyoruz. Bu şekilde 20 düz yaptıklarımız kare olana kadar örüyoruz. 3 cm pirinç örgü ördükten sonra tekrar 8 pirinç 20 düz, 8 pirinç 20 düz şeklinde örüyoruz ve battaniye boyumuz 65 cm olana kadar devam ediyoruz. Tabii örgümüzü örerken yanlardan iliklerimizi açmayı unutmuyoruz. Arka tarafı isteğe bağlı olarak bu şekilde ya da düz örgü şeklinde örebilirsiniz. Önü 65 cm. arka boyu ise 85 cm. olunca isterseniz keserek birbirine dikebilirsiniz isterseniz de örerek birleştirebilirsiniz.

canımanne4

İşte size harika bir örgü bebek tulumu! Yavrunuza ya da sevdiğiniz birinin yavrusuna mışıl mışıl bir uyku hediye edebilirsiniz bu güzel tulum sayesinde. Emeğinizi ortaya koyduğunuz için paha biçilemez bir hal alırken aynı zamanda da maddiyat açısından da sizleri zorlamayacak bir tulum elde etmiş olacaksınız.

Şimdiden hepinizin ellerine sağlık hanımlar!
canımanne3

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ