Örgü Halı Modelleri

Örgü Halı Modelleri

Evimizin dekorasyonunu tamamlayan halıların örgü modellerinin örneklerini aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Halı bir evin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Özellikle kış aylarında evi sıcak tutan ve yere bastığınızda ayaklarınızı koruyan halıların çeşitleri oldukça fazladır. Halı çeşitleri genellikle fabrika yapımı olanlardandır. Fabrika yapımı hazır dokuma halılar almak yerine evde kendi halılarınızı örebilirsiniz. Tabi ki örgü halılar daha küçük ve paspas olarak kullanılabilen halılardır. Penye ipten halı örebilirsiniz. Veya kalın örgü iplerinden halı da örebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan örgü yaparken hangi adımları izlemeniz gerektiğidir.

Örgü halı, örgü paspas örerken genellikle düz işlemeler tercih edilir. En boy oranını ayarlayıp örgü halınızı model şemasını takip ederek örebilirsiniz. Örgü halıları örerken tığ, şiş veya parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Sık zincirler, geniş zincirler, tırabzanlar ile modelleri kolayca ortaya çıkarabilirsiniz.

Halıları öreceğiniz ip rengini seçerken evinizin dekorasyonunu göz önünde bulundurmaya özen gösterin. Özellikle koltuklarınız ve perdelerinizin rengi ile aynı veya uyumlu renkleri seçmeniz dekorasyonun bir bütün olmasını sağlayacaktır.Yatak odasına, kapı girişlerine, banyo veya tuvalet girişlerine, çocuk odasına, tekli koltukların altına örgü halılarınızı serip evinizde sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

Örgü Halı Modelleri

Aşağıda yer alan örgü halı modellerinden beğendiklerinizi sizde örüp evinizde kullanabilirsiniz. Örgü halı yapımının örnek yapılışının videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ