Örgü marul modeli boyunluk yapılışı

Örgü marul modeli boyunluk yapılışı

Örgü marul modeli boyunluk yapılışı hanımlarımız için harika fular yapımı çok şık ve kolay olan marul boyunluk yapılışı sizlerin beğenisini bekliyor.

Örgü boyunluk modeli arıyorsanız yapımı kolay olduğu kadar görselliği harika olan güzel bir boyunluk, fular yapımı sizlerle buluşuyor. Kıyafetlerimizi tamamlayan aksesuarımız olacaktır.

Farklı renklerde yapabileceğiniz, özellikle kış mevsiminin en güzel detayı örgü boyunluk modelleri ayrı bir farklılık katıyor şık oluşumuza, mont ve kaban modellerimize uyan renk tonlarında yapabilirsiniz. Zıt renklerde tercih edebilir. Sizlerin renk seçeneğinize kalmıştır.

Genç kızlarımızın çok beğeneceği ve severek kullanacağı bir model olacaktır. Annelerimiz severek en kısa zamanda yapabileceğiniz bir model sıkılmadan bir gün içerisinde bitirebilirsiniz. Sevdikleriniz için çok güzel bir armağan olabilecek modeldir.

Yeni değişik örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle birbirimiz için en güzel hediye el emeği olduğunu düşünüyorum. Güzel hediyeler almak ve vermek dileğiyle hoşçakalın.

Örgü marul modeli boyunluk yapılışı

Örgü marul modeli boyunluk detayları ve yapımı

Malzemeler: 1 adet alize angora gold ip


4 Numara şiş ve makas

Yapılışı 7 ilmekle başlayıp 7 sıra örüyoruz. Örgünün düz tarafında yani ön yüzünde her ilmeğin arasında arttırma yaparak sıra sonuna kadar örüyoruz ve 7 sıra örüyoruz. İlk dilimde bu işlemi 4 kere tekrar ediyoruz her 7 sırada bir ilmekleri arttırıyoruz. 4. Arttırma işleminde örgünün ters tarafından bütün ilmekleri örüyoruz ön yüzünde 48 ilmek kesme işlemi yaparak marul boyunluğumuzun ilk dilimini oluşturuyoruz.

Kalan 49 ilmeği düzden düz, tersten ters olarak 7 sıra ördükten sonra örgünün ön yüzünde yine her ilmeğin arasında arttırma işlemi yaparak ilk dilimdeki gibi örüyoruz ve örgünün düz yani ön yüzünde 48 ilmeği kesip 49 ilmeği 7 sıra örüyoruz. Modelimiz istenilen uzunluğu elde edene kadar hep bu şekilde dilimler oluşturularak ilerliyor. Kolay gelsin

Örgü, örgü modeller, örgü ve el işleri, örgü fular yapımı, hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Örgü marul modeli boyunluk yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Suznın elişi dünyası kanalına bu güzel model için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ