Örgü Maske Modelleri

    Dantel birçok alanda sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Eskiden yalnızca çeyiz sandıklarını süsleyen dantel motifler artık günümüzde hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Bu alanlardan biri de dantel maske yapımıdır.

Dantel maske yapımı aslında gözüktüğü kadar da zor değildir. Yapması hem basit hem keyiflidir. Dantel için kullanılan iplerle rahatlıkla örerek daha sonra kolalarsanız daha düzgün bir biçimde duracaktır. Özellikle de yabancı ülkelerde özel davetlerin başrolünde rol oynayan dantel maskeler, sezona damgasını vuracak gibi gözüküyor. Bu gelenek ülkemizde de yaygınlaşmaya ve kullanılmaya başlamıştır. Özellikle de çocuğunuzun doğum günü konseptlerinde rahatlıkla sizde kullanabilirsiniz. Hem farklı bir konsept yapmış olursunuz, hem de çocuğunuza hoş bir sürpriz olmuş olur.

Dantel maske örneği, çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Gideceğiniz veya yapacağınız konsepte uygun renk ile yapabilirsiniz. Eğer özel bir maskeli davete gidiyorsanız daha klasik modelleri kullanarak beyaz ve siyah renkleri kullanmanız daha iyi olacaktır. Ancak diyelim ki çocuğunuzun doğum günü için konseptinize ekleyecekseniz eğer daha renkli ve çocuksu modelleri seçmeniz daha iyi olacaktır.

Dantel maske nasıl yapılır bunu merak ediyorsanız sitemizden detayları okuyabilirsiniz. Hazır alınan danteller ile yapabileceğiniz gibi aynı zamanda kendiniz de örebilirsiniz. Ancak kendiniz örecekseniz eğer daha fazla zaman alacağı için kullanacağınız zamandan daha erken bir zamanda örmeye başlayınız.

  Kolay dantel maske örnekleri de sitemizde mevcuttur. Birbirinden şık ve kolay modeller arasından dilediğinizi örmeye veya yapmaya başlayabilirsiniz. Hazır danteller ile yapabileceğiniz modeller, örnekler olduğu gibi kendinizin örebileceği modeller de vardır. Dantel maske için yapılacaklar sırasıyla resimli anlatımlı olarak anlatılmıştır. Sizde bu görselleri sırasıyla takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ