Örgüm neden düzgün olmuyor / Örgüde düzgün kenar yapımı

Örgüye Düzgün Kenar Yapımı

Merhaba bu sefer örgülerin düzgün durabilmesi açısından örgüye kenar düzgün kenar nasıl yapılır sizler ile anlatımını paylaştık. Örgüye düzgün kenar yapımını bu konumuzu detaylıca inceledikten sonra kolaylıkla yapabileceksiniz. Bu videomuz şu konuları içermektedir;Tığ işi düzgün kenar yapımı, Düz örgüde kenar yapımı, Haroşa örgüde düzgün kenar yapımı, Lastik örgünün kenarları nasıl düzgün olur, Düz örgünün düzgün olması için, Hırka kenarı nasıl örülür, Örgüde kenar Yapımı ve Düz ve ters örgü kenari nasıl düzgün olur.

Her iki tarafı aynı ve her türlü örgülerin kenarına uygulanabilir.

Video da 10 ilmek ile yapılış bulunmakta fakat 6-7 tane yeteri kadar fazladır.

YAPILIŞI: Bir düğüm atarak ilmeğe başlıyoruz ve atacağımız kadar ilmeğimizi atıyoruz. Sonrasında bir şişi çekip örmeye başlıyoruz. Örüyor iken en sonunda 2 ilmek kalacak şekilde ipi kendi tarafımıza getirip, kenardaki son iki ilmeği şişimizin üzerine alıyoruz. Örgüyü çevirip girişteki iki tane ilmeği örüyoruz. Ördükten sonra sıkıştırarak düzeltiyoruz. Sıradaki ilmekleri, haroşa örgü olarak örüyoruz. Çıkışta tekrar iki ilmek kalacaktır. İkisini örmeden şişin üzerine alıyoruz tekrardan. Örgüyü bir daha aynı işlemlerle çevirip örmediğimiz iki ilmeği tek tek örüyoruz. Sonra düzelterek ilmekleri sıkıştırıp sıradaki ilmeklerin hepisini haroşa örgü olarak yine yeni yeniden örüyoruz. Kenarda her zaman iki ilmek kaldığında kendimize taraf getirip, ilmeklerimizi örmeden şişimizin üzerine alıyoruz. Tekrar her çıkışta girişleri örerek alıyoruz. Çıkışlarda sadece iki ilmek kaldığında örmeden üzerine alıyoruz. Model ördükçe ortaya çıkıyor.

Örneğin; bu modeli isterseniz battaniye de dahi kullanabilirsiniz.

Daha detaylı anlatım için videomuzu izleyip ilerleyebilirsiniz. Herkese kolay gelsin dileriz.

Daha fazlası için resmi sitemizi ziyaret edip, beğendiklerinizi de paylaşıp destek verirseniz emek karşılığı niteliğinde çok seviniriz. Ayrıca resmi sosyal medya hesaplarımızdan da bizleri hızlıca takip ederek en son paylaşımlarımızdan ve haberlerimizden haberdar olabilir, beğenip, yorum yapıp, paylaşabilirsiniz. YouTube kanalımıza da abone olup, bildirimleri açarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz. Videolarımızın ve içeriklerimizin devamı için lütfen takipte kalıp, beğenip, yorum yapıp, paylaşarak destek olmayı unutmayınız. Bu sizi her şeyden haberdar edip bilgilendirecektir.

Orgu Hayatım” YouTube kanalına bu güzel model için teşekkür ederiz.

Yorum kısmında her türlü sorularınıza karşılık cevabımız olacak yani sorularınız cevap bulacaktır. Görüş, öneri ve istekleriniz ise değerlendiriliyor olacaktır. Yorumlarınız bizler için değerli olduğundan dolayı da sizlere en kısa zamanda yanıt vermeye çalışıyoruz. Tüm örgü sevenlerimize şimdiden tekrardan kolay gelmesini diliyor, sağlıcakla kalın diyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ