Canım Anne

Orkide Bakımı Hakkında Öneriler

Orkide Bakımı Hakkında Öneriler

Orkide Bakımı Hakkında Öneriler

Kadınların en çok sevdiği çiçekler arasında ilk sırada yer alan orkidelerin bakımı ise bir hayli zordur. Ancak birkaç öneriye dikkat ederek doğru bir bakım yapabilir hem ömrünü uzatabilir hem de solmasını önleyebilirsiniz.

Çiçek dünyasının en nadide ve özel çiçeklerinden biri olan orkide, genellikle seven bir kişi tarafından hediye edilmektedir. Ancak doğru ve yeterli bakım yapılmazsa ne yazık ki bir süre sonra solmaya ve ölmeye başlarlar. Orkide bakımı konusunda öneriler ise aşağıdaki gibidir. Bu önerilere dikkat ederek orkidenizin ömrünü uzatabilir, solmasını önleyebilirsiniz.

orkide-bakimi-hakkinda-oneriler

  • Orkide çiçeği nemi seven bir bitki türüdür. Bunun için orkidenin bulunduğu ortamdaki nem seviyesi 40-70 arası olmalıdır.
  • Orkidenin bulunduğu saksıya, dikerken mutlaka orkidelere özel gübrelerden eklemelisiniz. Her gübre orkidelere iyi gelmemekte ve yaramamaktadır. Bunun için orkidelere özel olarak gübreleri tercih etmelisiniz.
  • İçerisinde klor bulunan sular orkidelerin solmasına neden olmaktadır. Orkidelerinizi suladığınız suyun saf su olmasına özen gösteriniz.
  • Orkidenin bulunduğu ortamın sıcaklığı da orkidelerin yetişmesi, büyümesi için önemlidir. Orkidelerin bulunduğu ortamın sıcaklığı 18-27 derece olmalıdır. Orkide çiçekleri soğuğu sevmeyen bir bitkidir.
  • Orkideler nem ve suyu seven bitkilerdir. Çok fazla aşırıya kaçmadan orkidelerinizi her gün sulamalısınız.
  • Orkideler direk gün ışığına maruz kalmaktan hoşlanmazlar. Bunun için tüllerin ardından alacağı dolaylı güneş ışığı onun için yeterli olacaktır.

orkide-bakimi-hakkinda-oneriler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi