Parmak Örgüsü Battaniye Yapımı

Kış aylarında televizyon karşısında veya balkonda otururken üstünüze atabileceğiniz parmak örgüsü battaniye yapımını sizler için derledik.

Battaniye boyutları büyük olduğu için örgü yapmak oldukça zaman alıcı ve zordur. Oysa parmaklarınız ve kalın örgü ipi ile kolayca battaniye örebilirsiniz. Parmak örgüsü battaniye modellerini rengarenk yapıp evinizin dekorunda farklılıklar yaratabilirsiniz. Serin havalarda üstünüze atabileceğiniz örgü battaniyeleri isterseniz yatak odanızda da kullanabilirsiniz. Parmak örgüsü battaniye yapımının detaylarına ve gerekli malzemelere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Parmak Örgüsü Battaniye Yapımı

Gerekli Malzemeler: renk renk iplikler, makas gereklidir.

Yapımı:

  • İp tercihinizi pufy çeşit kalın peluş ipliklerden yana yapabilirsiniz.
  • İlk olarak ipliğinizi elinize alın. Daha sonra ise istediğiniz boyuta göre ilmekleri ayırın. 100 ilmek ayırıp orta boyutta bir battaniye örebilirsiniz.
  • 100 ilmiği ayırdıktan sonra ilk ilmeği açın. Şimdi ise ipin süslü bölümünü arkada bırakacak şekilde 101. ilmeği alıp arkadan öne doğru geçirin.
  • Aynı şekilde bir sonraki ilmeği alıp arkasından diğer ilmeğe geçirin. Bu şekilde tüm sırayı bitirip bir üst sıraya geçebilirsiniz.
  • İsterseniz her katı veya belirli katları farklı renk iplerle örebilirsiniz.
  • Köşelerin rahat dönebilmesi için tek ilmek geçirin. Orta kısımları ise çift geçirebilirsiniz.

Aşağıda yer alan videodan parmak örgüsü battaniye yapımının detaylarına ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ