Penye ipten paspas yapımı

Penye ipten paspas yapımı

Penye ipten paspas yapımı bir çok alan için örebileceğiniz paspas modelleri yapabilirsiniz. Penye ip ile çeyizlik veya hediyelik olarak farklı model paspas yapılışlarını uygulaya bilirsiniz.

Özellikle banyo için uygulanan paspas modellerini çocuk odaları veya balkon evinizin bir çok alanında renkleri farklı olarak yuvarlak, uzun, oval, kare şeklinde uygulayabilirsiniz.

Kızlarımızın çeyizleri içinde banyo paspas takımı yapabilirsiniz. Hediyelik olarak ev hediyesi için el emeği olarak çok beğenilecek bir armağan olabileceğini düşünüyoruz. En güzel örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Penye ipten paspas yapımı

İstenilen penye ip ( İnce penye ip kullanılmıştır.)

6 Numara tığ tercihi

20 zincir çekiyoruz. Büyük boy için 25 zincir çekebilirsiniz. Devamında ikili trabzan uygulaması yapalım. Paspas modelinde arttırma işlemi yapılmaktadır istediğiniz büyüklük için arttırmalar önemlidir. Son zincir içine aynı yuvaya 6 tane ikili trabzan yaparak uç kısmında oval bir şekil aldığını göreceksiniz. Ve karşı tarak olarak devam edelim. Sıra sonuna kadar ikili trabzan yapalım son noktada yine aynı yuvarlak kısmını uygulama yapılmaktadır. Aynı noktaya ikili trabzan yapıp yuvarlak kısmını yapmış oluyoruz. 2 Zincir çekerek ikili trabzan yapılmaya devam edelim. Son kısımda 6 trabzan yapılmıştı onun her trabzanına ikili trabzan yapalım toplamda 12 trabzan elde etmiş olacağız. Model artırma işlemleri ve trabzan uygulaması ile devan eden kenar oyası yapılarak bitmektedir. Detaylı yapılış için video anlatımını izleyerek en güzel paspasları yapabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ işi, örgü, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Penye ipten paspas yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Ayhidem hobby youtube kanalına bu güzel paspas yapımı için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ