Pom Pom Kardan Adam Yapımı Çok Şık

 

Çocuklarınız ile yapabileceğiniz farklı etkinlikler mi arıyorsunuz. Hem el becerileri gelişsin hem de görsel hafızası gelişsin isterseniz sizlere harika bir önerimiz var. Çocuğunuz ile beraber pom pomlardan yapılan kardan adam yapabilirsiniz. Yapımı oldukça basit ve bir o kadar da keyifli olan pompom kardan adam yapabilir, güzel ve etkili bir zaman dilimi geçirebilirsiniz.

Pom pom kardan adam yapılışı için malzemeler ise şunladır:

. Bir büyük bir küçük beyaz renkli pom pom

. 2 adet renkli düğme

. 2 adet siyah boncuk

. Kumaş veya iplik

. İğne, tığ gibi malzemeler

. Yapıştırıcı

. Makas

 

Yapılışı

Bu malzemeler kardan adam yapabilmeniz için yeterli olacaktır.

İlk olarak küçük pompomu büyük beyaz pom pomun üzerine yapıştırınız. Ardından renkli düğmeleri beden kısmına dikiniz. Kafası için ise siyah boncuk ile gözlerini yapınız. Ardından turuncu kumaş veya iplik ile burnunu yapınız. Süsleme işlemlerini ise ister kumaş isterseniz örgü ile yapabilirsiniz. Sizin kolayınız hangisi geliyorsa veya çocuğunuzun ilgisini hangisi daha çok çekiyorsa onu tercih edebilirsiniz.

İplik ile şapka atkı örerek giydirebilirsiniz. Atkı ve şapka örerken istediğiniz renklerde tercih edebilirsiniz. Örgü bilmiyorsanız keçe ile veya kumaşla da süsleme yapabilirsiniz. Çocuğunuz ile etkili ve verimli zaman geçirmek için oldukça iyi bir fikir. Sizlerde el becerilerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak çocuklarınızın dünyasına dokunabilir birlikte vakit geçirebilirsiniz. Hem ortaya bir ürün çıkarmış olur hem de çocuğunuz ile aranızda bağı kuvvetlendirmiş olursunuz.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ