Ponponlu Örgü Bebek Patiği Yapımı

Ponponlu Örgü Bebek Patiği Yapımı

Örgü bebek patikleri modası hiç geçmeyen bebek aksesuarlarındandır. Aksesuar olmasının yanı sıra bebeklerimizin ayaklarını sıcacık tuttuğu için de ayrıca tercih edilir. Kendi çocuklarınıza, torunlarınıza örebileceğiniz ponponlu bir bebek patiğini sevdiklerinizin bebeklerine hediye de edebilirsiniz. Ayrıca bu patiklerden örüp satabileceğiniz gibi bebeğinize ördüğünüz modelin aynısından kendinize de örüp anne-kız ya da anne-oğul bir örnek giyebilirsiniz.

Ponponlu Örgü Bebek Patiği Yapımı-10

Ponponlu bebek patiği yapımı aslında tahmin edildiğinden daha da kolaydır. Bebek patiği modelleri sizin de bildiğiniz gibi çok çeşitlidir. Aynı şekilde ponponlu bebek patiği modelleri de onlarcadır. Öreceğiniz patiğin ipini kız ya da erkek bebeğe uygun bir renkte ve yumuşak bir yünden seçmelisiniz. Şişle ponponlu bebek patiği yapımı daha basittir.

Ponponlu Örgü Bebek Patiği Yapımı-5

2 şişle öreceğiniz bu patik için ortalama 22 ilmek atılır. Ancak bebeğinizin ayağının büyüklüğüne ya da küçüklüğüne göre ilmek sayısını değiştirebilirsiniz. Attığınız 22 ilmeğin üstüne 24 sıra haraşo örün. 24 sıradan sonra örgünün tek tarafından 10 ilmek kesin ve 3 sıra düz örgü, 3 sıra haraşo örgü şeklinde 45 sıra daha örün. Bu işlem de bittikten sonra komple kesin ve örgüyü bitirin. 45 sıra ördüğünüz kısmı örgünün geniş olan kısmına dikin. Kalan geniş kısmı da dışa doğru kıvırdığınızda patiğimiz hazır demektir.

Ponponlu Örgü Bebek Patiği Yapımı-6

İster aynı ipten, ister daha şık duracağını düşündüğünüz patiğe uygun farklı bir ipten kocaman bir de ponpon yaptık mı ponponlu bebek patiği yapımı işlemimiz tamamlanacak demektir. Ponponu bir tane büyük yapıp patiğin ön kısmına dikebileceğiniz gibi, küçük küçük ponponlarla da patiğinizi süsleyebilirsiniz. Bu tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Ponponlu Örgü Bebek Patiği Yapımı-7Ponponlu Örgü Bebek Patiği Yapımı-8

Örgü işinde profesyonel olmadığını düşünen herkesin bile çok rahatlıkla yapabileceği bu kolay ponponlu bebek patiği ile yapacağınız renk kombinleri ile tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Ponponlu Örgü Bebek Patiği Yapımı-9

Daha fazla tarife ulaşmak için sitemizdeki örgü patik modelleri kategorimizi de ziyaret edip, sayfalarınızda paylaşarak daha çok kişiye ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ