Ponponlu panço anlatımı

Ponponlu panço anlatımı harika iki örnek sizlerin beğenisine sunuyoruz. Detaylı anlatımlı iki farklı örneği örgü sevenlerle buluşturuyoruz. Video anlatımlı ve yazılı anlatımlı olması sizlere kolaylık sağlayacaktır.

blank
Tığ işi bahar çiçekli panço yapılışı

6 Yaş için uygundur.

3,5 Numara tığ kullanımı

2 Parçadan oluşmaktadır.

İstediğiniz ipi tercih edebilirsiniz.

İlk sıra zincir çekerken ipi iki kat yaparak zincir çekebilirsiniz. Toplamda 42 tane zincir çekelim. İpi tek kat yapalım 4 zincir çekelim 1 atlayıp 2 ci zincire 2 li trabzan yapalım aralarda 1 zincir çekelim. 11 trabzan yapalım ve arttırma yapıyoruz. Ve devamında aynı trabzanları yapıyoruz. Yapılan kutu sayıların aynı olmasına dikkat edelim.

Yapmış olduğumuz kutuların içine trabzan dolduruyoruz. Orta kısımda tekrar arttırma yapıyoruz. Tekrar aynı tekniği uyguluyoruz.

Tekrar kutuları yapıyoruz. Orta kısım da çift trabzan ve arttırma yaparak devam eden modeldir. Aynı tekniği uygulayarak istediğiniz boyuta gelene kadar örebilirsiniz.

Biten iki parçayı iğne ile dikerek birleştiriyoruz. İsterseniz tığ ile birleştirebilirsiniz. Kenar püskül detayları yapılmaktadır. Yapacak olan herkese kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

Tığ işi örgüler, şiş örgü modelleri, örgü panço modeli hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Ponponlu panço anlatımı

blank
Model Adı/No: C253 Jelibon Panço, Bere
 
Kullanılan İplikler: Lüks Minnoş,Jelibon,
 
Kullanılan Renkler:
3323 (1 Yumak),145 (1 Yumak),3335 (1 Yumak),6973 (1 Yumak),60171 (3 Yumak),
 
Zorluk Derecesi: Orta
 
Tığ No: Belirtilmemiş
 
Şiş No: 4.0
 
Tığ Siş No: Belirtilmemiş
 
Beden: Belirtilmemiş
 
Yaş Grubu: 2-3
 
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, haraşo, 1+1 lastik örgü
 
Ek Malzemeler: Ponpon
 
Mevsim: Kış,İlkbahar,Sonbahar
 
Kategori: Bebek-Çocuk
 
Alt Kategori: Panço

 PANÇO YAPILIŞI:
100 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. İlmekler; 5 ilmek ters, 6 ilmek düz, *4 ilmek ters, 3 ilmek düz, 8 ilmek ters, 3 ilmek düz, 4 ilmek ters, 6 ilmek düz örüldükten sonra * işaretinden tekrar edilerek 5 ilmek ters örülüp sıra tamamlanır. Her iki taraftan, her düz sırada 39 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 34 cm de kalan 22 ilmek yardımcı şişe alınarak bekletilir.
Bu şekilde 4 parça örüldükten sonra şişte bekletilen 88 ilmek misinalı şişe alınır, 3 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Parçalar birbirine dikilir. Örnekte oluşan baklava modelinin ortalarına renkler kullanılarak ponpon dikilir.

BERE:
80 ilmek başlanır, 3 cm 1+1 lastik örüldükten sonra ilmeklere diyagramdaki model uygulanır. Bere boyu 16 cm olduğunda her düz sırada sırasıyla; 5 ilmek arayla, 4 ilmek arayla, 3 ilmek arayla, 1 ilmek arayla 1’er ilmek kesilir. Bere boyu 21 cm de kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Tepesi büzdürerek dikilir. Oluşan baklava modellerinin arasına renkler kullanılarak poponlar yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ