Canım Anne

Prematüre Bebek Gelişim Dönemleri

Prematüre Bebek Gelişim Dönemleri

Prematüre Bebek Gelişim Dönemleri

Prematüre Bebek Nedir

Aslında bir günde çok fazla gördüğümüz bir vaka haline gelmiştir. Prematüre bebekler, normal zamanında çok daha erken doğan bebekler olmaktadır. Bu tür bebekler, bazen normal doğum ile bazen ise mecburi olarak sezaryen ile doğması gerekmektedir.

premature-yurume

Bu tür bebekler için Prematüre bebek gelişim dönemleri konulmaktadır. Bebekler daha gelişim aşamasındayken anneden ayrılmak zorunda kaldığı için bir süre küvezde tutulmaktadır. Küvez ise bir anne karnındaki ortamı sağlayan özel bir oda olmaktadır. Prematüre bir bebek bazen çok hızlı gelişim gösterebilmektedir, fakat bir süre sıkı kontrolün yapılması gerekmektedir.

prematurelerde-ortaya-cikan-saglik-problemleri-

Prematüre Bebeklerde Neler Görülür

Bazı prematüre olarak doğan bebekler, ilk annelerinden ayrıldıklarında ağlamayabilmektedir, dolayısıyla doktor önce bebeğin solunum yollarını kontrol etmektedir. Solunum yolları daha gelişme aşamasındayken bir bebek doğarsa, anında ağlama sesi veremeye bilmektedir.

premature-bebek

Prematüre bebek gelişim dönemleri gerçekten çok dikkatli bir şekilde takip edilmesi gereken bir dönemdir. Küvezde kaldığı günler, hem doktoru hem de aile için çok önemli bir dönemdir. Bebeğin ne kadar geliştiğini ve ne şekilde geliştiğini görmeleri gerekmektedir. Burada önemli olan, bebek anne karnında olduğu gibi gelişebilecek mi sorusudur.

bebek-gelisim

Prematüre Doğan Bebeklerin Farkı Nedir

Aslında prematüre doğan bebeklerin, diğer normal doğan bebeklerden çok fazla farkı olmamaktadır. Prematüre doğan bebekler sadece anne karnından erken ayrılmayı tercih eden bebeklerdir ve hala gelişme aşamasından olduklarından dolayı, anne karnından çıktıktan sonra, yapay bir ortamda gelişimlerine devam etmeleri gerekmektedir.

anne-bebek-premature-yenidogan-

Bu sebeple zaten prematüre bebek gelişim dönemleri çok önemli denilmektedir. Normalde bebekler anne karnında gelişmesi gerekirken, küvezde gelişmeye devam ettiğinden, doktor ve ailelerin takip konusunda çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Prematüre bir bebek için eve geçtikten sonra ilgi çok önemli bir yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi