Rengarenk Havlu Kenarı Modelleri

Rengarenk Havlu Kenarı Modelleri

Havlu kenarı modelleri geleneklerimizde zenginleşerek bu günlere gelmiştir. Çok çeşitli havlu kenarları vardır. Bunlar arasında dantel havlu kenarları en çok kullanılan havlu kenarlarının başında gelir. Havlulara değer katan havlu kenarları ile misafirlerimize verdiğimiz değeri de sergilemiş oluruz. Pek çok kadın boş zamanlarında havlu kenarları işleyerek hem vakit geçirir, hem de ortaya çok güzel işler çıkartırlar.

Evlerimizde genellikle günlük kullanımlarımızda sade havlular tercih ederken misafirlerimiz için özellikle işlemeli, motifli, örgü ve dantel havlu kenarları kullanırız. Havlularımızın rengine ya da desenine göre rengarenk havlu kenarları görüntü açısından da oldukça şık bir görünüm kazandırır.

Günümüzde ilginç havlu kenarı modelleri de göz doldurmaktadır. Havlu kenarları modası geçmeyen geleneklerimizde daima yerini almıştır. Havlu kenarları çeyiz yapan genç kızlar için de önemlidir. Farklı renklerde, farklı motiflerdeki havlu kenarları  genç kızların çeyizlerini süsler. Havlu kenarları çok çeşitlidir. Kumaş ekleyerek yapılan dantel havlu kenarları, örgü ve tığ havlu kenarları havlularımıza değer katar.

canım anne-45

Misafirlerimize işlemeli kenarlı havlular sunmak geleneklerimizde yer alır. Hediye olarak da işlemeli, dantelli havlu kenarları tercih edilebilir. Yeni ev ziyaretleri, hasta ziyaretleri, yeni doğan bebek ziyaretlerinde işlemeli havlular  beğeniyle kabul edilir.

Banyolarımızda kenarı işlemeli havlular için özenle yer ayırırız. Havlu kenarlarının modası geçmez. Havlu kenarlarında iğne oyası, dantel işlemeler, kanaviçeler ve aplikler zamana uyarlanarak yapılan modern işlemeler klasik havasını koruyarak banyolarımızda farklı bir yer tutarlar.

Herkesin evinde havlu vardır ve geleneksel havlular hemen hemen her evin banyosunda yer alır. Gelenekselleşen havlular dantel işlemeli, kanaviçe, iğne, tığ gibi işlemelerle çeşitlilik kazanır.

Havlu kenarı işlemek maharet isteyen,  zevkli bir uğraştır. Pek çok ev hanımı boş vakitlerinde havlularına havlu kenarları işler. Hem boş vakitlerini değerlendirmiş olurlar, hem de çok güzel motifler çıkartarak havlularımıza ayrı bir hava katarlar.

canım anne-47

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ