Renkli Civcivlere yapılan eziyete sen de DUR DE !

Renkli Civcivlere yapılan eziyete sen de DUR DE !

Bu sevimli yavrucaklar nede güzel görünüyorlar değil mi ? çok sevimli çocuğunuz bu renkli civcivleri çok sevecek, ancak bu sevimliliğin arkasındaki vahşetin ve sahtekarlığın farkında mısınız ?

Arkadaşlar pazarlarda görmüş olduğumuz renkli civciv ve ördek yavrularının nasıl boyandığını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. Bu sevimli civcivler çeşitli kimyasal boya ile boyandıktan sonra çocuklarımıza pazarlarda satılıyor. Çocuklarımızda çok sevimli Anne Pembe Civcivleri alalım diyor. Bizde kıramayıp maalesef alıyoruz. Lütfen bu renkli civcivler çeşitli eziyetlerden sonra bu renkli hale getiriliyor. Bu civcivler de fazla yaşamıyor bunu bizzat ben şahidim.

Renkli Civcivlere yapılan eziyete sen de DUR DE

NASIL DUR DİYEBİLİRİZ….?

1-RENKLİ CİVCİVLERİ ALMAYACAĞIZ.
2-SATAN KİŞİYE BUNLARIN SATILMASININ UYGUN OLMADIĞINI SÖYLEYECEĞİZ. (BİR PAZARCI 10 KİŞİDEN TEPKİ GÖRÜRSE O ÜRÜNÜ SATMAZ) SATILMAZ İSE BİR DAHA DA BU EZİYETİ YAPAMAZLAR.
3-BULUNDUĞUNUZ İLİN TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜKLERİNE ŞİKAYETİNİZİ BİLDİRİN. (ŞİKAYET SEBEBİ: 1-BOYANAN CİVCİVLERİN EZİYET GÖRMESİ.
2-CİVCİVLER BELİRLİ BİR ZAMAN SONRA ÖLMESİ

Bu konu ile ilgili başka bir web sitesinin yazısını okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sefa dedi ki:

    Bu resmen hayvanlara eziyet . Pisler bu nj nasıl yapabiliyor sunuz. İnternette gördüm tatlı civciv resimleri diyince boyanmış civcivler çıkıyor . ?????????

BİR YORUM YAZ