Renkli Kız Patiği Yapılışı

Renkli Kız Patiği Yapılışı

Merhabalar sevgili www.canimanne.com takipçileri sizlere söz verdiğimiz gibi örgü fuarının 2. günü akşamı renkli kız  patiği modelinin nasıl yapıldığını anlatacağımızı söylemiştik. Ayrıca renkli patiğimizin süslemesinde kullanılan çiçek motifinin yapılışını da anlattık. Konunun en alt kısmından Renkli Patik Çiçek Motifinin yapılışını öğrenebilirsiniz.

Renkli patik nasıl yapılır ? ;
Malzemeler ; isteğe bağlı ip ve uygun no.da tığ ben videodaki patik te 8 katlı opal ip ve kalın uçlu tığ kullandım
Yapılışı; Modelimiz değişik görünse de üçlü trabzan tekniğiyle örülmüş bir modeldir. Ben renkli ördüm ama tek renkle de örebilirsiniz.
Videodaki sayılar aynı kalınlıkta ip kullanıldığı takdirde 6—7 yaşa uygun sayılardır. Bu sayıları azaltarak yada çogaltarak istenilen büyüklükte patik örebilirsiniz.

Ayrıca şu konuya Bebek Patik Tabanı Nasıl Yapılır? bakmanızda fayda var !!!

Renkli Kız Patiği Süslemesi Yapılışı (Çiçek Motifi)

Çiçek motifi;

İstege baglı ip tercih  edilir. Her çeşit örgü süslemelerinde kullanabileceginiz yapılışı oldukça basit bir motiftir. Elde etmek istediğiniz büyüklüğe göre alt kısımdaki trabzan sayısını azaltarak yada çoğaltarak çiçeğin büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz.Daha kıvrımlı ve gösterişli  bir motif olsun isterseniz trabzanları çogaltarak bunu saglayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Serap dedi ki:

    Çok güzel patik ama çok acemiyim taban sayılarını verirmişsiniz 6 yaş için

    1. Güzel Annem dedi ki:

      Merhabalar kolaylıklar diliyorum sayı vermemiz doğru olmaz yanlış yönlendirmek olmasın bunu yerine http://www.canimanne.com/bebek-patik-tabani-nasil-yapilir.html belirtilen videoyu izlemenizi tavsiye ederiz ayrıca http://www.canimanne.com/ayak-olcum-tablosu-orgu-patikler-icin.html konusuna bakmanız faydalı olacaktır.

BİR YORUM YAZ