Saç Dökülmesine Doğal Öneriler

Merhaba! Biz kadınların en büyük problemlerinden biri saç dökülmesi. Çoğu zaman tahammül edilemeyen bir durum olan sac dökülmesi bizleri her daim tedirgin ediyor.  Günde 100 telin dökülmesini doktorlar normal karsılarken biz kadınlar bu durumu endişe ile karşılıyoruz. Önüne geçmek için birçok yöntem denesek de çoğu zaman sonuç alamıyoruz.

Ben her daim doğal yöntemler ile saç bakımımı yaptığım için sizlere de bu yöntemleri tavsiye ederim. Çünkü kimyasal maddeler sürekli olarak kullanıldığında cildimize ciddi şekilde zarar verir. Bu sebepten doğanın bize sunduğu bütün güzel nimetleri kullanmalıyız. Bildiğiniz gibi sac dökülmesinin asil sebeplerinden biri bakımsız saçlardır bu yüzden kendi bakımlarımızı düzenle bir şekilde yaparsak sorunlarımızın ne kadar azaldığını görebiliriz.

Saçlarımızı her gün yıkarsak dökülmenin önüne gecemeyiz 2-3 günde bir yıkadığımızda istediğimiz sonucu rahatlıkla elde edebiliriz. Düzensiz beslenme ve sürekli yapılan diyetler de saclarımızın dökülmesine sebep olur. Çünkü vücudumuzda yeterli miktarda vitamin yoksa bu saçlarımızı da etkiler ve dökülmeye yol acar. Jöle kullanıldığı takdirde de saçın nefes alması engellenir ve yine olumsuz sonuçlara yol açarak dökülmeye sebep olur. Banyo esnasında derimize masaj yapmamız da dökülmeyi engeller. Yaz aylarındayız ve saçlarımızı güneşten korumalıyız çünkü aşırı güneş ışığı ve deniz saçların dökülmesine neden olur.

Eğer sizler de verdiğim saç dökülmesine doğal önerileri uygularsanız en kısa zamanda güzel sonuçlar ile karşılaşırsınız. Düzenli bakımdan sonra saçlarınızdaki canlılığı sizler de fark edeceksiniz. Gördüğünüz gibi oldukça basit olan bu uygulamalar saçlarınızı eskisinden daha iyi bir görünüme sokarken aynı zamanda daha parlak ve daha canlı bir hale gelmesini de sağlayacaktır. Hepinize sağlıklı huzur dolu günler diliyorum hanımlar!

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ