Çocuk Şapka Modelleri

Çocuk Şapka Modelleri

Çocukları yazın güneşten, kışın soğuktan korumanın en iyi yolu şapkalar, bereler oluyor. Her mevsimde çocuk giysilerinin vazgeçilmez parçası olan şapkalar örgüden veya kumaştan yapılabiliyor. Çocuk şapka örnekleri arasında örgü olanlara bir göz atalım istiyoruz.

Kış ayları kapımızda olduğuna göre çocuklarınıza şimdiden onları soğuktan koruyacak kışlık iplerden birbirinden sevimli modellerde şapkalar örmeyi planlarınız arasına alabilirsiniz. Örgü çocuk şapka yapımı örme işleri arasında en zevkli olanlarından biridir desek yanılmış olmayız. Gerek örerken gerek süslerken size keyif vereceğini düşündüğümüz çocuk şapkaları tahmin edeceğiniz gibi çok fazla çeşide ve örneğe sahip. Çocuk şapkaları kızlar ve erkekler için farklı modellerde olduğu gibi, ortak kullanılabilecek örneklerle de örülebiliyor. Tığ işi kolay çocuk şapka modelleri daha ziyade kız çocukları için örnekler içerse de, erkek çocuklarına da rahatlıkla örebileceğiniz modeller var. Kız ve erkek çocuklarınızın cinsiyet ayırmadan rahatlıkla takabileceği şapka örnekleri arasında hayvan figürlü olanları tavsiye edebiliriz. Aklınıza gelen her hayvan tığ örgüsüyle öyle sevimli hallere geliyor ki, çocuklarınız kullanırken büyük keyif alacaklar diye düşünüyoruz. Çocuk şapka modellerinde; aslanlardan tırtıllara, papağanlardan maymunlara, tavşanlardan kuzulara kadar birçok örneğe rastlamak mümkün oluyor sevgili hanımlar. Kendi çocuklarınıza, çocuklarınızın arkadaşlarına bu sevimli şapkalardan örüp onları mutlu edebilirsiniz. Örgü çocuk şapkalarında değişik motifler ve örnekler kullanabileceğiniz gibi, şapkayı düz renk örüp farklı materyallerle de sonradan süsleyebilirsiniz. Sade bir model seçip yapacağınız süslemelerde kullanımda cinsiyet ayrımını da yapabilirsiniz. Erkek çocuklarınkini arabalar, trenler, vs gibi küçük objelerle süslerken kızlarınkine çiçekler, bebekler işleyebilirsiniz örneğin. Çocuğunuzun palto veya montuna uygun renkte bir şapkanın yanına artan yünle atkı da örebilir, güzel bir takım yapabilirsiniz.

Patik modelleri bölümümüzden de ördüğünüz şapkalara uygun modeller bularak akım yapabilirsiniz. Beğendiğiniz sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ