Şapka lif modeli yapımı

Şapka lif modeli yapımı

Canimanne.com dan herkese merhabalar arkadaşlar videoda yeni lif tasarım modeli olan ve tasarımı ve anlatımı Suzan Aydın’a ait olan şapka lif modeli yapımı na dair tüm bilgileri sizler le paylaştık. Şapka lif modelin daha yakın görsellerini videonun altıda bulunan görsellere tıklayarak görebilirsiniz.

Yapılışına dair açıklamalar

Şapkamıza üst kısımdan sihirli halka içine yada 6 zincir çekip bir yuva oluşturarak başlanıyor.

6 tekli fıstık ve aralara zincir çektim.

Bir üst sırada tekli fıstıkların arasına önce tekli üstüne ve aynı yuvanın içine iki fıstık yaparak 6 dilim oluşturdum aralara 1 zincir çekerek.

Bir üst sırada yaprakları yapmak için yeşil yeşil iple ördüm ve her bir dilimde de sıra sonlarında arttırma işlemi yaptım.

Bir üst sırada da yeşil yaprakların artışında kalacak olan fıstıklara çiçek uygulaması yaptım ve modelim arttırmayla her bir dilimi 4 fıstık olana kadar şapkanın üst kısmını yaptım.

Bir üst sırada dilimlerin arasına da fıstıklar yaparak yuvarlak bir görüntü elde ettim bu sırada 30 fıstık olacak şekilde ve 5 sıra yıldız örgü tekniği ile ördüm.

Sonrasında şapkanın üç kısmı için 30 fıstığı 6 dilime ayırdım ve her bir dilim sıra sonlarındaki arttırmayla 5 fıstıktan oluşacak.

Şapkanın üst kısmındaki yaprak ve çiçek çalışmasını 6 fıstıklı ve 7 fıstıklı olan dilimlerde uyguladım.

En son sırasını 8 fıstığa çıkardım ve sadece beyaz iple örüp kenar uygulamasında da burgu modeli uyguladım istenirse fır fır da yapılabilir.

Şapka lif modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyebilirsiniz.

Şapka lif modeli yapımı tasarımı Suzan Aydın kanalına ait olan bu güzel harika lif modeli için çok teşekkür ederiz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ