SELÜLİT Mİ VAR DERDİN VAR

SELÜLİT Mİ VAR DERDİN VAR

Düzensiz yaşamın sonucu olarak vücudumuzda bazı deformasyonlar olmaktadır. Bu deformansyonların oluşmasına önce mahal verip, sonra moralimizi bozarız. Nasıl düzelteceğiz diye uğraşır dururuz. Kadınların vücut yapısı, hormonal değişimlere ve buna bağlı olarak kilo alıp vermelere daha müsait olduğu için kadınlarda bu tarz deformansyonlara daha fazla rastlanır. En sık rastlanan deformasyonlardan bir tanesi ise selülittir. Selülit, yaz aylarının gelmesi ile bayanların korkulu rüyası olur. Bikini, şort, etek gibi kıyafetlerin kullanımını maalesef ki sınırlandırmak zorunda hisseder bayanlar. Bunun önüne geçmek için, kışın bittiğini yaz aylarının yaklaştığını sinyal veren Mart ayından hazırlıklara başlarlar. Peki nasıl olacak bu Selülite Son Verme ?

Selülite Son Verme amacıyla piyasa sürülmüş bir suru sıkılaştırıcı krem bulunmaktadır. Aslına bakarsanız, vücudu salıp daha sonra bu kremlere başvurmak geçici çözümden başka bir şey değildir. Her şeyden önce bu tarz bir tarz bir çözüme sığınmak, vücudun kendini doğal yollarla toplayabileceğini unutturur. Bu nedenle, en kısa çözüm yolu bu da olsa bu yolu tercih etmek yerine daha uzun süren ama daha uzun kalıcılık sunan çözümlere yönelmeliyiz. Mesela;

*Öncelikle, yeme düzenimizi oturtmalıyız. Yani, daha doğal besinlerle beslenmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Meyve, lifli sebze tüketimini arttırmalıyız.

*Vücudun %70’sini su oluşturduğunu düşünürsek, bu su oranını yeterli dengede tutamazsak ve susuz kalırsak vücdumuzda belli bozuklukların meydana geleceği aşikardır. Bu nedenle, içtiğimiz su miktarına dikkat etmeliyiz.

*Hareketsiz kalıp, kaslarımızın ve dokularımızın kendini salmasına neden olmamalıyız. Vücudumuzu sıkı tutmak için yeteri kadar spor yapmalıyız. Spor dediğimizde, illa bir spor merkezine gidip aylık üyelik aidatlarını kastetmiyorum. Tempolu bi yürüyüş, tempolu bir koşu, evde ya da spor alanı içeren bir parkta esneme hareketleri, kaslarınızın kendini toplamasını sağlayacaktır. Tabi bu hareketlerin yanında, yüzme de selülitin azalmasına yardımcı olacaktır.

*Bunun dışında kullanılacak olan doğal yağlarla da ilgili bölgeye ara ara masaj yaparak, sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Selülite Son Verme biraz meşakkatli bir işlemdir. Oluştuktan sonra uğraşmak yerine, oluşmamasını sağlamak daha iyi olacaktır. Yaz ayının hiç bir zaman korkunuz olmaması dileklerimle.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ