Yıldız Dantel Örnekleri

Yıldız Dantel Örnekleri

Gökyüzü çağlar boyu insanoğlunun merakını uyandırmış, bilinmezliğinin cazibesini her zaman korumuştur. Gece olduğunda gökyüzünde beliren ve ışığını bize yansıtan milyonlarca gezegene genel olarak yıldız adı verilmiş. Yıldızların genel olarak insana pozitif enerji verdiği, içini bilinmez bir şekilde ısıttığı yadsınamaz. İşte bu yüzden yıldız motifi hayatımızın her kesitinde bir şekilde yer alır. İçinde yıldız geçen şarkılar, şiirlerin yüreklere yaptığı dokunuşu mu dersiniz; giyim kuşam dünyasında kullanılan yıldız şeklinin verdiği keyfi mi hatırlarsınız ya da her evde mutlaka bulunan yıldızlı objeler mi dersiniz. Saydıklarımız akla gelen ilk örnekler, bunları çoğaltmak mümkün.

yildiz-dantel-ornekleri-1

El işlerinin de tarih boyunca aslında hep bir konusu, hep bir durumu dile getirmek niyetiyle yapıldığını az çok biliriz. Bizim el işi kültürümüzde de yıldızın yeri oldukça önemlidir. Dantel deyince akla gelen çiçek motiflerinin yanı sıra yıldız formunun da hatırı sayılır bir yeri vardır.

yildiz-dantel-ornekleri-5

Yıldız dantel modelleri tığ işlerinin her alanında kullanılmıştır. Masa ve yatak örtüleri, vitrin takımları, mutfak peçeteleri, fiskos örtüleri, kırlentler ve oda takımlarının birçoğu yıldız motifleriyle bezenmiştir.

yildiz-dantel-ornekleri-3

Yıldız dantel örnekleri evinizin her köşesinde keyifle kullanacağınız tığ işlerindendir. Yıldız motifini tek parça olarak öreceğiniz örtülerde kullanabileceğiniz gibi, daha büyük ebatlı örtülerinizde birçok yıldızdan oluşan motifleri birleştirerek de harikalar yaratabilirsiniz.

yildiz-dantel-ornekleri-6

Kolay yıldız modeli danteller için mağazalardan da fikirler alabilirsiniz. Satın alarak da dantel sahibi olabilirsiniz ancak bu sizin ürettiğiniz, emek verdiğiniz örtülerin yanına bile yaklaşamayacaktır. Kendiniz ördüğünüz için çok daha ucuza mal edeceğiniz yıldız motifli dantel örtülerin size vereceği manevi doyumu hiçbir para biriminin karşılayamayacağı kesindir. Evlerinizi yıldız modeli içeren dantellerle süslemek için daha ne bekliyorsunuz, hemen örneklere göz atmaya başlayın hanımlar.

yildiz-dantel-ornekleri-4

Diğer tüm dantel modellerimiz için dantel kategorimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca sitemizde beğendiğiniz sayfaların linkini sosyal medya hesaplarınızda arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

yildiz-dantel-ornekleri-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ