Sivilce ve Ciltteki İzleri Yok Eden Maske Tarifi

Sivilce ve Ciltteki İzleri Yok Eden Maske Tarifi

canımanne1

Biz kadınlar cildimize oldukça düşkünüzdür. Her daim kusursuz ve bakımlı olmak isteriz bunun da tabi ki sorunsuz bir ciltten geçtiğini biliriz. Hal böyle olunca yüzümüzdeki sivilceler, cilt lekeleri, siyah noktalar biz kadınları oldukça olumsuz etkilemektedir. Genetik problemler nedeni ile bu sorunları yaşıyorsak doktora görünüp kesin çözümler almak için elimizden geleni yapmalıyız. Ama belirli dönemlerde başımıza gelen bir durum ise bir daha cilt problemleri ile karşılaşmamak için bazı önlemler almalıyız.

canımanne2

O önlemlerin arasında önemli maddeler şunlardır;

-Vücudumuzun herhangi bir yerinde, özelliklede yüzümüzde çıkan sivilceleri kesinlikle sıkmamamız gerekir.

-Kullandığınız her makyaj fırçasını hafta da bir kez mutlaka ama mutlaka temizlemek gerekir. Bu fırçaları güzelce yıkayıp çok kolay bir şekilde kurutabilirsiniz. Fırçalarınızı temizlemezseniz cildinizde akne, sivilce ve siyah nokta gibi istenmeyen sorunlar meydana gelebilir.

canımanne3

-Yüzünüze her gün peeling ya da maske işlemi uygulamak oldukça cilde zarar veren bir durumdur. Bu uygulamalar ölü derilerimizi temizlediği gibi canlı olan hücrelerimizin de yok olmasına sebep olur. bu yüzden en fazla haftada iki defa uygulama önerilmektedir.

-Sigara içmek vücudumuzun geneline zarar verdiği için cildimiz adına da problem oluşturur. Sigara içmesek dahi içilen ortamlar da uzun süre kalmamızda cildimizi olumsuz yönden etkileyecektir.

canımanne4

Cilt problemleri için yukarıda yer alan maddeleri geçtikten sonra maske yöntemini cildinizde deneyebilirsiniz. Böylelikle olumlu sonuçlar alarak güzel bir cilde kavuşmanın mutluluğunu aralıksız yaşarsınız. Gül suyu maskesi yapımı; gül suyu ile yapılan sivilce maskesi için malzemelerimiz 100 ml gül suyu, 2 yemek kaşığı şeker, 2 yemek kaşığı E vitamini yağı ve 2 yemek kaşığı bal. Malzemelerimizi güzelce karıştırıyoruz ve karışımımızı 3-4 dakika boyunca pamuk yardımı ile cildimize uyguluyoruz. Bu şekilde uygulama yaptıktan sonra cildimizi ılık su ile yıkıyoruz.

canımanne5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ