SİVİLCELERE ÇARE AYVA ÇEKİRDEĞİ MASKESİ

SİVİLCELERE ÇARE AYVA ÇEKİRDEĞİ MASKESİ

Yüzünüzdeki nedeni belli olmayan garip izlerden,renk bozukluklarından ve sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız tamamen doğal bir çözüm yolu ile karşınızdayız.Sebze ve meyveler bolca antioksidan içerir.Bunlardan birisi olan ayvanın özellikle çekirdekleri cilt için son derece yararlıdır.Hatta bu nedenle oldukça fazla kozmetik ürününde de kullanılır.Ayva çekirdeği ile hazırlanan yüz maskeleri yağlı ciltlerde yağı dengeleme ve cilde yumuşaklık verme adına oldukça yararlıdır.Sivilceler özellikle ergenlik çağındaki gençler için ciddi bir sorun halindedir.Peki sivilcelere ayva çekirdeği ile nasıl çare oluruz? Bu yazımızda bunu anlatacağız.

 

Pahalı ürünlere göre daha ekonomik ve doğal olan bu yöntemle sivilcelerinizden kurtulmanız mümkün.Peki ayva çekirdeği maskesi nasıl yapılır? İlk olarak taze ayva çekirdeklerini bir bardağın üzerine koyuyoruz ve üzerine ılık su ekliyoruz.Burada suyun sıcaklığı da önemlidir.Suyun sıcak olmasından ziyade ılık olması tavsiye edilir.Çünkü ılık su etkisini daha çabuk gösterir.Yaklaşık 1 gün kadar bekledikten sonra suyumuz jel kıvamına gelir.Ve artık lekelere ve sivilcelere ayva çekirdeği suyunu jelleşmiş bir halde sürebiliriz.Gördüğünüz gibi gayet basit.

Ama bundan sonrası daha önemli.Maskemizi hazır hale getirip yüzümüze sürdükten sonra yaklaşık 20 dakika bekliyoruz.20 dakika geçtikten sonra da yine ılık su ile duruluyoruz.Birer gün arayla bu işlemi tekrarladıktan sonra cildimizin daha pürüzsüz ve lekesiz hale geldiğini görebiliriz.

 

Sivilcelere ayva çekirdeği görüldüğü gibi son derece faydalıdır.Ama sadece ayva çekirdeği,akneler için faydalı değildir.Aynı zamanda,mesela kuru bir cilde sahipseniz ve buna bağlı olarak kırışıklıklarla boğuşuyorsanız,cildi derinlemesine nemlendiren ve nemi hapsederek yumuşatan ayva çekirdeği ile yaptığınız maskelerden yararlanabilirsiniz.

Parafin ve paraben içeren kremler bazı bünyelerde bir takım alerjik reaksiyonlara yol açabilir.Eğer cildiniz hassas bir yapıya sahipse ve pahalı cilt bakım ürünlerine döktüğünüz paraların cildinize bir faydası olmadıysa bu maskeyi mutlaka denemelisiniz.Bu maskeyi düzgün bir şekilde belirlenen aralıklarla uyguladığınız zaman vücudunuzda bulunan lekelerin ve sivilcelerin sayısında ciddi bir düşüşe şahit olacaksınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ