Sofradan Aç Kalkmanın Faydaları

Sofradan Aç Kalkmanın Faydaları

Orta yaşın üzerindekiler iyi bilir, büyükler her zaman sofradan aç kalkmanın daha sağlıklı olduğunu vurgular. Sofradan aç kalkmak hiç yemek yememek anlamına gelmiyor elbette, ancak yapılan tüm araştırmalar gösteriyor ki sofradan tıka basa yemek yiyerek kalktığınızda metabolizmanızın yavaş çalışması söz konusu olacaktır. bunun yerine hafif yiyeceklerde tam doymadan kalktığınızda metabolizmanız daha hızlı çalışacağından aldığınız kalorileri daha kolay yakacağınızı unutmayın.

blank

Yemek esnasında porsiyonlarınızı küçültmek zaman içinde midenizi de küçülteceğinden, zayıflama konusunda size oldukça yardımcı olacaktır. midenizin küçülmesi ise daha az yiyerek daha hızlı doymanız anlamına gelmektedir ki bu da diyet yaparken hepimizin tek hedefidir.

blank

Yemekten tam doymadan kalkmanın faydaları saymakla bitmiyor aslında. Hafif aç kalarak ömrünüzü uzattığınızı biliyor muydunuz? almanız gereken günlük kalori miktarından 500 kalori az tüketmeniz vücudunuzun daha az yorulmasını sağlayacaktır. Bağırsaklarınız randımanlı çalışacağından, şişkinlik hissetmeyecek aksine kendinizi daha enerjik hissedeceğinizi belirtelim. yapılan ilginç bir araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. ayda bir gün 24 saat aç kaldığınızda vücut fabrika ayarlarına dönebiliyormuş.

blank

Bu ne anlama geliyor derseniz, o günün ertesinde şeker ihtiyacınız azalıyor ve insülin direnciniz normal seyrine dönüşüyormuş sevgili hanımlar. Bir günlük açlık yağsız kas oranında artışa destek verirken aynı zamanda büyüme ve gençlik hormonlarının da daha fazla çalışmasını sağlıyormuş. Yani bu araştırma sonucu gösteriyor ki ayda bir gün aç kalarak tüm vücudumuzu sıfırlamak, bize olumlu gelişmelerin yolunu açmakta. Daha enerjik ve fit bir bedeni kim istemez ki öyle değil mi?

blank

Kendiniz ve sevdikleriniz için sağlıklı bir yaşam istiyorsanız artık harekete geçme vakti geldi diyoruz sevgili hanımlar. Sağlıklı ve dinç bir hayat sürmenin yolu sofradan hafif aç kalkmaktan geçiyorsa bize göre kesinlikle denenmesi gerekiyor. Enerjinizi yükseltip, mideleri küçültmeye var mısınız?

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ