Canım Anne

Sporu Hobi Haline Getirmek

Sporu Hobi Haline Getirmek

Genellikle biz kadınlar fazla kilolarımızdan şikâyetçiyiz fakat bunun önüne geçebilmek için aslında pek çaba sarf etmiyoruz. Çalışan kadınlar sürekli bir koşturmaca halinde olduğu için yemeklerini de hızlıca yapıp çabucak tüketmek istiyorlar. Tükettikleri yemekleri ise yakma fırsatı bulamadan genelde zamanlarının geri kalanını günün yorgunluğunu atmakla geçiriyorlar. Ev hanımı olan kadınlar ise ev işlerini yapmanın yanı sıra yemeklerini de yapmak için yeterli vakitleri olduğundan çoğu zaman yüksek kalorili besinler tüketebiliyorlar.

Aslında birçoğumuz görüntüsünden rahatsız olduğu için spor yapsa da aslında sağlık için spor yapmalıyız.  Bu yüzden hem çalışan kadınları hem de ev kadınlarını cezbetmesi için sporu hobi haline getirmek gerektiğine inanmaktayım. Böylelikle spor bizim için bir yük olmaktan çıkıp eğlence kaynağı haline gelecektir. Zaten hem eğlenip hem de kilo verme fikri beni hep cezbetmiştir.

canım anne-160

Peki, bunu nasıl başaracağız? Örneğin; hemen bir grup dosttan oluşan sabah yürüyüşleri ekibi kurulmalı, 1,5 litrelik pet şişeleri atmayıp içlerine su veya bakliyat koyarak oturduğumuz yerden ağırlık çalışılmalı, atlama ipi edinilerek tıpkı çocukluğumuzdaki gibi eğlenerek vakit geçirmeli alışıldıktan sonra günlük atladığımız rakamı yavaş yavaş aşmalı. Bu örnekleri arttırmak sizin elinizde tabii ki..

Spor yaparak zayıflama herkes için geçerlidir bunun cinsiyeti, yaşı ve ya herhangi bir konumu yoktur.  Yeter ki bizler bunu gönülden isteyelim. Aynı zamanda yediklerimiz ile de destekleyelim ki yapılan sporun boşa gitmediğini görüp enerjimizi ve motivasyonumuzu arttıralım. Hatta sahip olduğumuz bu memnuniyeti çevremizdekilerle de paylaşalım ki katlanarak çoğalsın bu tür güzellikler.  Beslenme alanındaki kötü alışkanlıklarımızı teker teker bıraktığımızda, günlük sporumuzu reddetmeden seve seve yaptığımızda  kilo verme yolundaki sırlar çözülmüş olacak bana inanın!

canım anne-161

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın