Sukulent Sedum Bakımı Ve Çoğaltımı

Sukulent sedum bakımı ve çoğaltımı nasıl yapılır ?

Sukulent sedum çiçeği bakımı ve çoğaltımı oldukça kolay olan çiçek türüdür. Yaprak ve dal kısımlarından çoğaltımı yapılmaktadır. Nemli toprağa dikimi oldukça kolay olan çiçek her evde rahatlıkla yetişen güzel bitkidir. Ayrıca uzun ömürlü çiçekler arasında yer almaktadır. Ev ve iş yerlerinde tercih edilen çiçekler arasındadır.

Son zamanların en popüler çiçeği diyebiliriz. Günümüzde gelin çiçeklerinde yer almaktadır. Yeni güzel video paylaşımlarında tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Sedum sukulent Bakımı Sedum morganianum bakımı Sedum Sukulent ÇOĞALTMA Sedum sukulent türleri Sedum türleri Sedum Rubrotinctum bakımı Sedum SUKULENT BAKIMI Sedum burrito Bakımı

Sukulent Sedum Bakımı Ve Çoğaltımı

Sukulent sedum nasıl çoğaltılır ?

Karışık toprak kullanımı

2 Ölçü bahçe toparğı

2 Ölçü torf toprağı

1 Ölçü perlit

1 Ölçü lav taşı

Yarak ve çelik dallardan çoğaltma yapılmaktadır.

Siprey sulama tercih edebilirsiniz. Dibine bol su vermeliyiz. Sonrasında 10 gün su verilmemektedir.

Çoğaltma için nemli toprak tercih edelim olgunlaşmış yaprakları direk toprağa yatık şekilde yatıralım. Çok aydınlık ve yarı gölge yerde olmasında fayda var.

Çelik dallardan alt kısımlardan makas ve bıçak ile keselim, dalların alt kısmındaki yaprakları toplayalım ve dalları yatık şekilde çiçeğimizi ekelim su verip işlemi bitirebilirsiniz. Detaylı anlatım ve nasıl çoğaltılır video anlatımdan faydalanabilirsiniz.

Kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz arkadaşlar videolarımızın devamı için lütfen beğenip paylaşarak destek olmayı unutmayın her zaman olduğu gibi sizi videonun yorumlar kısmında her türlü soru görüş öneri ve istekleriniz için bekliyor olacağız …

Bahçe işleri, çiçek bakımı, çiçek bakımı ve çoğaltımı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız.

Sedum Sukulent Yapraktan Çoğaltma – Sukulent Nasıl Çoğaltılır ? linke tıklamayı unutmayınız..

Sukulent Sedum Bakımı Ve Çoğaltımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ