Canım Anne

Sumak Suyu Koronavirüs için İyi Gelir mi?

Sumak Suyu Koronavirüs için İyi Gelir mi?

Sumak suyunun faydaları konusunu diğer sayfalarımızda işlemiştik. Sumak Suyu Neye Yarar? Sumak Suyu Faydaları konulu yazımızı inceleyerek bilgilenebilirsiniz. Bugün son zamanlarda pek çok kişi tarafından sumak suyu koronavirüs için iyi gelir mi, koronavirüse sumak suyu içmek fayda eder mi gibi soruları cevaplayacağız. Koronavirüsten korunmak için şu dönemde herkes bir şeyler öneriyor. Aslında en doğrusu uzmanlar tarafından sürekli olarak anlatılıyor. Koronavirüsten korunmak için el hijyenine, yaşadığımız çevrenin temizliğine, sosyal mesafeye ve izolasyona dikkat etmek gerekiyor.

Sumak Suyu Koronavirüs

Sumak Suyu Koronavirüs için İşe Yarar mı?

Son günlerde koronavirüs ile ilgili özellikle sosyal medyada bazı asılsız bilgiler dolaşıyor. Saç kurutma makinesinin virüsü öldüreceği, koronavirüsün akciğerlerden önce birkaç gün boğazda beklediği bu yüzden bol su içilirse öleceği de bunlar arasında yer alıyor. Bu dönemde sumak suyu koronavirüs için iyi geldiği de yazılıyor. Ancak uzmanlar şu ana kadar koronavirüsün bitkisel tedavisi ile ilgili herhangi bir bulguya ulaşılamadığını, bu yüzden de sumak suyu koronavirüs için iyi gelir demenin son derece yanlış olduğunu söylüyorlar. Bilim insanları koronavirüs için aşı ve ilaç üretmek ile ilgili çalışmalarına devam ediyorlar. Ancak bununla da ilgili henüz sonuçlanmış bir çalışma bulunmuyor.

Sumak Suyu Faydaları

Koronavirüs Saç Kurutma Makinesi ile Ölür mü?

Sumak suyu koronavirüs koruması için etkili olmadığını belirttikten sonra saç kurutma makinesi ile ilgili iddiaya uzmanlar ne diyor ona da bakalım. Uzmanlar yeni tip koronavirüsün insanların hücrelerine tutunarak vücuda girdiğini, bu nedenle dışarıdan yapılan ısı müdahalesinin hiçbir yararı olmadığını söylüyorlar. Tam tersi olarak saç kurutma makinesinin buruna ve ağza tutulmasının mukozaya zarar verebileceği konusunda da uyarıyorlar. Dışarıdan yapılan ve virüsü öldürme amaçlı olan her müdahale hücrelere daha çok zarar verir diye de belirtiyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ