Tane Tane Pirinç Pilavı Nasıl Yapılır?

Tane tane pirinç pilavı nasıl yapılır, pirinç pilavı yapmanın püf noktaları nelerdir içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz.

Pirinç pilavı yemek kültürümüzün vazgeçilmezlerinden biridir. Akşam yemeklerinde ana yemek yanına yapılan ve lezzetli olan bu pilav çeşidini yaparken tane tane olmasını istiyorsanız püf noktalarına dikkat etmeniz gerekir. Pirinç pilavının lezzetli ve güzel olması için tane tane olması ve ağızda yerken yumuşak olması gerekir. Çok fazla yumuşak olur ise lapa az pişirilir ise sert olur. Bu nedenle püf noktalarına dikkat edip pişirmek gerekir. Aşağıdan tane tane pirinç pilavı nasıl yapılır, püf noktaları nelerdir madde madde bulabilirsiniz.

Tane Tane Pirinç Pilavı Nasıl Yapılır?

  • Pilavı yapmak için seçtiğiniz pirinç türüne dikkat edin. Kalitesiz ve kırık pirinçler lezzetli bir pilav elde etmenizi engeller. Baldo pirinçler en fazla tercih edilen çeşittir.
  • Pilavı yapmadan önce pirinci ıslatın. Öncesinden 1 saat ılık suda pirinci beklettikten sonra süzüp kullanabilirsiniz. Pirinç suyunu dökmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu su hem saç hem de cilt için oldukça faydalıdır.
  • Pilavı yaparken tereyağı kullanmaya özen gösterin. Tereyağı lezzet verecek ve pilavın rengini daha güzel yapacaktır.
  • Pirinci yağda iyice kavurun.
  • Pirin kavrulurken içerisine bir iki damla limon suyu ekleyin. Bu pirincin lapa olmasını ve renginin sararmasını engelleyecektir.
  • Pirincin üstüne suyu döktükten sonra çok fazla karıştırırsanız pilav lapa olur. Bu nedenle karıştırmamaya özen gösterin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ