Tığ işi herkesin favorisi modeli yapımı

Tığ işi herkesin favorisi modeli yapımı

Tığ işi herkesin favorisi modeli yapımı çok amaçlı örgü tekniğidir. yapılışı oldukça kolay olan istediğiniz modellere uygulaya bilirsiniz.

Model yapımından lif yapmak isteyenler 4 katları +1 kenar zincir sayısından ayarlayabilir. Atkı yapmak isterseniz de aynı şekilde zinciri ayarlayarak şık atkı sahibi olabilirsiniz.

Yelek yapmayı düşünürseniz 4 katları her iki kenar zinciri istediğiniz kadar çekip ayarlayabilirsiniz. Yelek modelinde oldukça dolgun duran ve kendini gösteren bir örgü modeli olduğunu düşünüyorum. Renk tercihi sizlerin beğenisine kalmıştır.

Özellikle tığ işlerini seviyorsanız herkesin favorisi modelini uygulamakta hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Yeni öğrenecek arkadaşlarımız içinde video anlatımı oldukça yardımcı olmaktadır. Yeni örgü modellerinde tekrar sizlerle birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Tığ işi herkesin favorisi modeli yapımı

Modelin yapımında lif ipi tercih edilmiştir. Sizler yapmak istediğiniz modele göre ip tercihinde bulunabilirsiniz.

2 Numara tığ kullanılmış.

Zincirin üzerine modelin ilk sırası yapılır. Örnek iki sırada ilerlemekte. Sıra tekrarı ile örgüye devam edilir.

İlk olarak 37 zincir çekelim 5 zincire 3 lü trabzan yapalım. 4 Adet 3 lü trabzan yapalım. İpimizi 2 kez dolayıp ilk tarabzana batıp ipi tekrar dolayıp bir zincir boş bırak 3 adet trabzan yapalım. Modelimizde trabzan yapıp tekrar geri dönüp tekrar trabzan uygulaması yapılıyor. Bu şekilde ilk sıramız bu şekilde devam etmektedir. Modelin tersinde ise trabzan yapıp yüz kısmına dönüp çapraz kısma batıp trabzan yapıp modelin görselliğini uygulamış oluyoruz. Detaylı yapılış için video anlatımını izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Tığ işi, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Tığ işi herkesin favorisi modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel senin favorin örgü modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ