Tığ İşi Horoz Motifi Yapılışı

Merhaba sevgili arkadaşlar canımanne YouTube kanalına hoşgeldiniz

Tığ işi horoz motifi yapılışı hayvan figürleri yapımı çok amaçlı örgü detayları için kullanımı harika olacaktır sizlerin beğenisini beklemektedir.

Birçok örgü yapılışında detay için kullana bilirsiniz. Özellikle çocuk örgü modellerinin görselliğine çok şıklık katabilecek hayvan figürü tığ işi horoz motifi yapımı bere modelimde, hırka ve yelek modellerinde cep detaylarını süsleye bilirsiniz. patik örneklerinde kullanıla bilir. Sizler yaratmak isteyin bir çok uygulaması yapılabilir.

Tığ işi sevenler için küçük detaylarla uğramayı uğraş bilenler için küçük hayvan figürlerinden buzdolabı magnet yapabilirsiniz. Mevlütlerde hediyelik olarak armağan edebilirsiniz. Yeni örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Tığ İşi Horoz Motifi Yapılışı

Tığ işi horoz motifi modeli detayları ve yapımı

Hayvan figürü horoz motifi yapılışı

Orta kalınlıkta ip tercihi edebilirsiniz ( lif ipi kullanılmıştır modelimizde)

Elinize uygun tığ seçimi, makas, hazır göz kullanımı, sıcak silikon

Sihirli halka ile başlıyoruz. 20 Tane 3 lü trabzan yapıyoruz. Mor renkle başlıyoruz. Farklı renk ile devam ediyoruz. Her trabzan üzerine 2 li trabzan yapıyoruz. Toplamda 40 trabzan oluyor. 3 Sıraya geçiyoruz ve yine renk değişimi yapıyoruz. Ve aynı şekilde her trabzan üzerine 2 li trabzan yapıyoruz detay olmuyor. Bu şekilde bitirelim.

yuvarlak bir model elde ettik, ikiye katlıyoruz. Ve farklı renk seçiyoruz. Üç zincir çekerek uç kısmından başlayıp pıtırcık yapıyoruz. Sık iğne yaparak horoz modelimizin ibik ve ağız kısmını uyguluyoruz. Ve iki kat birbirine eklemiş oluyoruz. Bu şekilde kenar tığını yapmış oluyoruz kuyruk kısmını da tamamlamış oluyoruz. Ayak kısımları da aynı işlemde yapılıyor. göz detayını da yapıştırıp örneğimizi bitiriyoruz. Kolay gelsin.

Kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz..
Her türlü soru görüş ve önerileriniz için sizleri her zamanki gibi videonun yorumlar kısmında bekliyor olacağız. videomuzu beğenip paylaşmayı unutmayın desteklerinizi bekliyoruz.
Tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin…

Tığ işi, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğen, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlar önemlidir.

Farklı modelimiz olan tığ işi kuş motifi yapılışı için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

Tığ işi horoz motifi yapılışı video anlatımlı olarak burudan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Tığ işi horoz motifi yapılışı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ