Tığ İşi Kabartmalı Yelek Modeli Yapımı

Tığ İşi Kabartmalı Yelek Modeli Yapımı

Tığ İşi Kabartmalı Yelek Modeli Yapımı

Canimanne.com YouTube Kanalına Hoşgeldiniz.

Tığ işi kabartmalı yelek modeli yapımı yeni ve farklı yelek modelleri arayanlar için oldukça güzel bir yelek modeli olacaktır.

Kış mevsimin en güzel el işleri arasında örgüler, tığ işi örgü modelleri oldukça fazla tercihler arsında olmaktadır. Canimanne.com olarak sizlere en güzel örgü modellerini sunmaya çalışıyoruz. Umarım sizlerin de beğenisini almışıktır.

Tığ işi modellerinin tercih edilmesi kişiden kişiye değişmektedir. Yelek modellerinde oldukça tığ işi modelleri biraz daha fazla ilgi görmektedir. Özellikle kız çeyizlerinde tığ işi yelek modelleri ilgi çekmektedir.

Kabartmalı tığ işi örgü modelimizi farklı örgü modellerinde uygulaya bilirsiniz. Atkı, boyunluk, bandana, bere olarak yapılabilir. Uygulama sizlerin tercihine kalmıştır.

Yeni farklı örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle yapacak olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin hoşçakalın.

Tığ İşi Kabartmalı Yelek Modeli Yapımı

Tığ işi kabartmalı yelek modeli detayları ve yapımı

  • İp tercihimiz modelde bebe ipi
  • 3,50 mm Tığ seçimi kullanılmış

Modelimiz 15 ve katlarından oluşan bir modeldir.

38 Zincir çekerek başlanan ve kenar ilmekleri olarak 10 tane bırakılmıştır.

Her zincire 2 li trabzan yaparak ilk sırayı tamamlayalım.

İkince sırada başlarken 3 zincir çekelim ilk trabzan üzerine batalım. 10 trabzan yapalım ve 14 zincir çekelim ve son yapmış olduğumuz trabzana batalım ve sık iğne ile kapatalım. Yine ikili tarbzan yaparak devam edelim. 15 trabzana gelince 14 zincir çekelim ve son yaptığımız tarbzana batalım trabzan yaparak sıra sonunu tamamlayalım.

3 Zincir çekerek 3 sırada tarbzan yaparak zincir çektiğimiz yere geldiğimizde halkamızın içine 25 tane ikili trabzan ile dolduralım. Ve son tarabzana sabitleyelim ve devam edelim bu işlemi yaparken tarabzanlarınızı saymayı unutmayınız. Örneğimizin devamı için video anlatımını izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Örgü, örgüler ve el işleri, tığ işi hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınız paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için beğeniler, paylaşımlar oldukça önemlidir.

Tığ işi kabartmalı yelek modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Tığ işi kabartmalı yelek örgü modeli yapımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ