Tığ işi kitap ayracı yapımı

Tığ işi kitap ayracı yapımı tığ işleri oldukça sevilen el işleri arasında yer alırken bir çok modeller ortaya çıkmaktadır. Bugün ki konuğumuz kitap ayracı çok şirin, şık güzel olmuş ayıcık modeli kitap okuyanlar için el emeği kitap ayracı yapılışı sizlerin beğenisinde oluyor.

Sizlerde çocuklarınız için kendiniz için farklı renklerde yada aynı renk tonlarında ayıcık tasarımı kitap ayracı yapımı yapabilirsiniz. Modelimizde aycık temasında kız çocukları için ayıcığın başında fiyonk var erkek çocukları için papyon görselliği ile sunum yapılmış sizlerde bu detayı uygulaya bilirsiniz.

Kitap okuma alışkanlığı olmayan öğrencilerimiz için inşallah uğurlu gelir severek kitap okumalara vesile oluruz. Annelerimiz video mıza bekliyoruz. Elimizdeki kalan iplerimizi kitap ayracı yaparak değerlendire biliriz.

Arkadaşlarına armağan vermek isteyen ufaklıklar için çok değerli armağan olacaktır. Ben çok beğendim sizlerde umarım beğenirsiniz ve bizleri hatırlarsınız. Yeni güzel el işleri modellerinde sizlerle buluşmak üzere bol kitap okuduğumuz günler dilekleriyle hoşçakalın.

Tığ işi kitap ayracı yapımı

Ayıcık tığ işi kitap ayracı nasıl yapılır?

2 Numara tığ seçimi,

İstenilen renklerde ip kullanımı,

5 Renk olarak tercih ettik,

Dikmek için iğne,

Yapımı: Sihirli halka içine 15 sık iğne yaparak başlıyoruz. Üst sırada sık iğnelerimizi her birini 2 şer trabzan yaparak toplamda 340 adet trabzan elde ediyoruz.

3. Sırada 2 tek 1 çift trabzan yaparak toplamda 40 trabzan elde edip kulakları yapıyoruz.

Ağız kısmı için sihirli halka içine 10 sık iğne yapıyoruz. Üst sırasında her sık iğneye ikişer adet trabzan yaparak bu kısmı bitiriyoruz. Kafa kısmına dikiyoruz.

Dikme işlemi sırasında iğne yardımıyla ağız burun yapıyoruz. Ayraç olarak kullanacağımız için birde uzunca kuyruk yapıyoruz. Som olarak fiyonk yapıp dikerek modelimizi bitiyoruz.

Örgü, örgü ve el işleri, kitap ayracı, tığ işi, hepsi ve fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni paylaşım olarak yayınlarsanız çok mutlu oluruz. Video mızın devamlılığı için beğeni paylaşımlar oldukça önemlidir.

Ayıcık tığ işi kitap ayracı yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleye bilirsiniz.

Örgü günlüğüm kanalına bu güzel kitap ayracı için çok teşekkür ediyorum. Kitap okumayan çocuklarımıza inşallah kitap okuma alışkanlığı için güzel başlangıç olsun dileklerimle elinize sağlık diyorum.

blank

Tığ işi kitap ayracı yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ