Tığ işi kolay patik modeli yapımı

Tığ işi kolay patik modeli yapımı diğer ismi olan hanım dilendi, bey beğendi, örneğinden esinlenerek patik modeline uyarlama ile çok tatlı harika bir patik çalışması ortaya çıkmış suzanın elişi dünyasına çok teşekkür ediyorum.

Hanımlarımızın vazgeçilmezi olan örgü ve tığ işi el işleri özellikle kış mevsiminde oldukça fazla örülmektedir. Takipçilerimiz için farklı patik örneklerini sunmaya devam ediyoruz.

Canimanne.com sayfamızda bir çok yeni tasarım ve sizlere uygun patik yapılışlarını bulabilirsiniz. Farklı bir çok modelimize ulaşmak için sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayız. Veya yazımızın içindeki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kızlarımızın çeyizi için yapılışı oldukça kolay olan ve bir o kadar şık duran tığ işi kolay patik modelini farklı renklerde yapabilir veya aynı renklerde uygulaya bilirsiniz.

Ev gezmelerinde ayağınıza oldukça yakışacağını düşündüğüm modelimizi yapmanızı tavsiye ediyorum. Yeni tasarım patik modellerinde tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Tığ işi kolay patik modeli yapımı

Tığ işi kolay patik modeli detayları ve yapımı

Malzemeler: 2 renk patik ipi
2 numara tığ 1.75 mm
Makas
37 numara hazır keçe taban

Yapılışı: 37 numaraya uyumlu olarak hazırladığım modelimi battaniye motifinden patiğe uyarladım.

Keçe tabanın kenarına sık iğne yaparak zemin oluşturup modelimizi kuruyoruz.

2 Sıra modelimizde hiçbir eksiltme işlemi yapmadan örüyoruz.

Sıradan itibaren 7. Sıraya kadar burun kısmında her sırada eksiltme işlemi yapıyoruz. Kenar uygulaması da yaparak modelimizi tamamlıyoruz. Süsleme olarak ben püskül yapmayı tercih ettim sizde dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz patiğinizi. Yeni başlayanlar içinde gayet kolay ve şık bir model oldu. Yapacak olan herkese şimdiden kolay gelsin.

Örgü, örgüler ve el işleri, patik modelleri hepsi ve daha fazlası için linklere tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımlar için paylaşımlar beğeniler oldukça önemlidir.

Tığ işi kolay patik modeli patik yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

SUZANIN ELİŞİ DÜNYASI KANALINA BU GÜZEL PATİK MODELİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ