Tığ İşi Lif Modelleri

Lifler çeyiz sandıklarımızın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Hazır olarak satılanları olsa da örgü lifler her zaman ki gibi değerini ve yerini korumaya devam etmektedir. El örgüsü ile yapılan ürünlere ve parçalara son zamanlarda oldukça değer verilmeye başlanmıştır. Bunun içinde hazır ürünlerden çok el örgüsü, el emeği ile yapılan parçalar ve ürünler kullanılmaya ve tercih edilmeye başlamıştır.

  El örgüsü lif modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk ip kullanılarak örülenleri olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı modeller de vardır. burada seçtiğiniz renkler kadar elbette ki ipin kalitesi de bir o kadar önemlidir. Sizde yumuşacık, kaliteli lifler yapmak istiyorsanız mutlaka kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu olan ipleri tercih etmelisiniz.

El örgüsü liflerin şiş ile örülenleri olduğu gibi tığ işi örgü ile yapılanları da vardır. Daha çok tığ işi ile yapılan modeller tercih edilmekte ve yapılmaktadır. Bunun sebebi ise daha fazla model ve örnek olmasından ve daha şık durmasından kaynaklıdır. Sizde hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercih ederek örmeye başlayabilirsiniz.

El örgüsü lifleri istediğiniz motif ve figürde yapabilirsiniz. Kare, dikdörtgen, oval, yuvarlak formlu yapabileceğiniz gibi çiçek, kalp formlarında da tercih edebilirsiniz.

El örgüsü lifleri örerken aynı zamanda çiçek motifli, yaprak motifli, kalp motifli veya hayvan figürlü olarak da örebilirsiniz. Yapacağınız ve seçeceğiniz model ve figürleri kendi zevkinize göre seçebilirsiniz

   Tığ işi lif modelleri şiş ile yapılanlardan daha fazla tercih edilmektedir. Bu sebeple de daha fazla çeşit ve model vardır. Birbirinden güzel ve farklı lif modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilir ve dilediğiniz modeli örmeye başlayabilirsiniz. Lif örmeye bilmeyenler resimli anlatımlı görselleri inceleyerek rahatlıkla yapabilirler.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ