Tığ işi örgü boyunluk yapılışı

Tığ işi örgü boyunluk yapılışı

Tığ işi örgü boyunluk yapılışı güzel şık bir aksesuar ile sizlere merhaba diyorum. Kıyafetlerimize çok yakışan harika bir tığ işi boyunluk yapımı görselliği ile gözlerimize hitap eden zarif bir el işi çalışması sizlerin beğenisini bekliyor.

Hanımlarımız kıyafetlerinde detayları sevmektedirler. Tığ işi boyunluk oldukça moda olduğunu düşünüyorum. Modeli güzel olursa çokta şık duruyor. Giysilerimize uyan renk tonlarında yapıldığında bütün tamamlayıcı rol alıyor.

Tığ işi yapılan boyunluk modelleri biraz daha kibar oluşu davetlere gittiğimiz kıyafetlere oldukça bütünlük sağlıyor. Genç kızları olan annelerimiz kızlarınız tığ işi örgü boyunluk modelimizi severek kullanacaklarını düşünüyorum. Severek yapılan severek kullanılan şık takımız diyebileceğimiz bir modeldir.

Farklılık katmak katmak siz hanımlarımız elinde olduğunu düşünüyorum. Az bir iple yapılan ufak detaylar görselliğe çok şey katacaktır. Kendimiz ve sevdiklerimiz için yapabileceğimiz tığ işi örgü modelini yapmanızı tavsiye ediyorum. Yapılışı için video anlatımını izleyebilirsiniz. Yeni örgü modellerinde tekrar görüşmek üzere yapmak isteyen arkadaşlarımıza kolay gelsin iyi günlerde kullanmanız dileğiyle hoşçakalın.

Tığ işi örgü boyunluk yapılışı

Tığ işi örgü boyunluk modeli detayları ve yapılışı

Boyunluk yapmak için üç renk ip tercih edilmiştir.

Lacivert ve çiçek için pembe ,yeşil renk kullanılmıştır.

6 Numara tığ seçimi

Zincir ve tırabzan tekniği çalıştım. Önce boyun ölçüsüne göre zincir çekip üstüne tırabzan ördüm. Üst sıralarda zincir çekip atlamalı zigzag görünümlü örgümü sırasını git gel yaparak ördüm. Toplam yedi sıra örerek son olarak ta kenarına zincir yuvalarına yedişer tırabzan batarak ördüm.

Ördüğüm şerit boyunluğun iki uç kısmına on santim zincir çekerek bıraktım bağlamak için. Bir süsleme çiçeği örüp üstüne diktim.

Örgü, örgüler, tığ işi, hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımlar için paylaşımlar oldukça önemlidir.

Tığ işi örgü boyunluk yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Pembeli örgüler kanalına bu güzel çalışma için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ