Tığ işi örgü modeli yapılışı

Tığ işi örgü modeli yapılışı farklı örneklerde kullanıla bilecek değişik örgü modelleri arıyorsanız doğru adres canimanne.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden farklı örgü örneklere yazımızın içindeki linke tıklayarak ulaşa bilirsiniz.

Kış mevsiminin vazgeçilmezi el işleri, örgüler bir çok ev hanımlarının en güzel hobisi diyebiliriz. Bir çok örgü tekniğini bilen ve hiç boş durmayan hanımlarımız farklı örnekleri uygulamayı fazlasıyla sevdiklerini düşünüyorum. Tığ işi örgü modelimizi de bir çok modelde uygulana bilir. Çok güzel farklı renk ile atkı yapımı, yelek tığ işi uzun yelek veya genç kızlarımız için kısa yelek modelleri için uygulana bilir.

Modelimizde bebe ipi tercih edilmiş, sizler yapacağınız modele göre ip seçimini değişim gösterecektir. Tığ seçimi elinizin ve ip kalınlığına göre farklılık olabilir. Yeni güzel farklı örgü modellerinde tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Tığ işi örgü modeli yapılışı

Tığ işi örgü modeli detayları ve yapılışı

Modelimiz için de orta kalınlık bebe ipi tercih edilmiş,

2 Numara tığ örülecek örgüye göre ip ve tığ ayarlanır

5 ve 5 katları zincir çekilerek başlanır. ilk sıra olarak fazladan 3 zincir çekip 4 zincire batarak 3 tane trabzan yapılır.

Aralar da bir zincir çekip  alt 4 zinciri atanıp 5 zincir içine 3 lü 3 tane trabzan yapılır ilk sıra biter 2 sırada dönüş için 5 zincir beraber ilk yuvaya fıstık yapılır.

Bir zincir çekilir aynı yuvaya iki tane trabzan yapılır bir zincirle tekrar aynı yuvaya fıstık yapılır fıstık kapatılmadan diğer yuvaya bir fıstık yapılarak iki fıstık bir kapatılır ve bu şekil de ilk model biter model arası tekrar 3 trabzan yapılır bu şekilde devam eder.

Örgü modelleri, örgüler, örgü ve el işleri hepsi veya fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni veya paylaşım olarak yayınlayarak bizlere desteklerinizi ilete bilirsiniz. Video anlatımlarımız için sizlerin paylaşımları oldukça önemlidir. 

Tığ işi örgü modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla Herşey Dahil kanalına bu güzel örgü modeli için çok teşekkür ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ