Canım Anne

Tığ işi örgü modeli yapımı

Tığ işi örgü modeli yapımı

Tığ işi örgü modeli yapımı bir çok örgü tekniğinde kullana bilirsiniz. Yelek yapımında, yaz için bluz yapımı, bebek battaniyesi içinde uygulaya bilirsiniz.

Tığ işi modellerini sevenler için sayfamızda birinden güzel örneklerimiz mevcuttur. Farklı modeller sizleri beklemektedir.

Çocuk örgü modellerinde tığ işi örneklerini tercih edebilirsiniz. Yapılışları oldukça kolaydır. Video anlatımlı olması yeni öğrenen arkadaşlarımıza oldukça yardımcı olacaktır. Yeni güzel modellerde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Tığ işi örgü modeli yapımı

Lif İpi 2 numara 1.75 mm tığ ile model anlatımı yapılmıştır.

4 Katları zincir den örnek kurulmaktadır

36 Zincirin üzerinden model anlatılmıştır. 36 zincir çektikten sonra 3 tane fazla zincir çekelim ve 4 zincire batalım. 3 lü trabzan yapalım. 1 sıra trabzan yapalım.

Örnek trabzan üzerine kurulmaktadır. 3 tane zincir çekelim. Geriye dönüp 2 zincire batalım ve 3 lü trabzan yapalım. Yan yana 7 tane trabzan yapalım.1 tane zincir çekelim.

Alttan 2 zincire batalım ve trabzan yapalım. 1 zincir çekelim. 2 zincire batalım ve trabzan yapalım. Bununla birlikte yan yana 7 trabzan yapalım. Son kenar kısmını 7 tane trabzanla tamamlayalım. 3 zincir çekelim. Geriye dönüp 5 tane trabzan yapalım. 4 tane zincir çekelim 3 trabzan zincirine sabitleyelim. 4 zincirle birlikte 3trabzana batalım yan yana 3 tane trabzan yapalım. Sıra boyunca devam edelim. 3 zincir çekelim 3 sıra geçelim.

Kenar kısımdaki 5 tane trabzan yapalım. 4 tane zincir çekelim yuvanın içine batalım sık iğne yapalım. Ortaya batalım 2 sık iğne yapalım. Yanındaki yuvanın içine 3 sık iğne yapalım. 4 tane zincir çekelim 3 tane trabzan örelim. 3 sırayı bu şekilde tamamlıyoruz.

Dönüşlerde 3 er zincir çekiyoruz.Kenardaki 5 tane trabzan yapalım. Yuvanın içine 2 trabzan yapalım. 4tane zincir çekelim ve ortaya batalım sabitleyelim. 4 tane zincir çekelim. Yuvanın içine 2 tane trabzan yapalım. 3 tane trabzan yapalım. Modelimiz aynı teknik ile devam etmektedir. Detaylı anlatım için videomuzu izleye bilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ işi, örgü modelleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Tığ işi örgü modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel tığ işi modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ