Tığ işi şahane örgü modeli yapılışı

Tığ işi şahane örgü modeli yapılışı vazgeçemediğimiz örgü modellerine yaz boyunca uygulamaya devam eden hanımlarımız için şahane tığ işi örneğimizi siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Tığ işi örgü tekniği yazlık bir çok örgüde kullanabilirsiniz. Yelek modellerinde ister uzun veya kısa model olarak yapabilirsiniz. Bolero olarak düşünülebilir. Delikli örgü modeli olduğu için uzun atkı modeline güzel gidecektir. Farklı ip tercihi ile bebek elbisesi, bebek yeleği, yapabilirsiniz. Kendiniz için acık renk ve canlı renk ip tercihi ile bluz yapmaya ne dersiniz.

Tığ işi örgü modellerini seviyorsanız şahane örneğimizden file çanta yapabilirsiniz. Örgü işlerinde çok iyi anlayan hanımlarımız bir çok örgü tekniğinde modelimizi değerlendireceklerdir. Mesela çok güzel kırlent olabilir farklı renklerde yapıldığında büyük balkonlu evlerde köşe koltuk kullanıyorsanız ufak detaylar gözümüze daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yeni öğrenmek isteyen ve yeni öğrenen arkadaşlarımız video anlatımlarla çok rahatlıkla yapabilecekleri modeldir. Video anlatımlarımız oldukça fayda sağlamaktadır. En güzel anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Tığ işi şahane örgü modeli yapılışı

Orta kalınlık ip tercih edilmiştir. Sizler yapmak istediğiniz modele göre ip tercihinde bulunabilirsiniz.

0,2.1 mm tığ kullanılmıştır. Elinize ve ipin kalın ve ince oluşuna göre tığ seçiminde bulunabilirsiniz.

Modelimizi kurarken 8 katları +7 kenar zincir sayısından kurulmakta. Model anlatımın da 50 zincir 6 örnek üzerinden anlatılmış ilk sıra da modele başlanır. 2 sıra da örnek ilerlemekte. Sıra tekrarı ile örgüye devam edilmektedir.

Tığ işi, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Tığ işi şahane örgü modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel tığ işi modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ