Tunus İşi Kullanışlı Süveter Modeli

Tunus işi, örgü teknikleri arasında kendine has tarzı ve de keyifli örümü ile örgüseverlerin kalbinde ayrı bir yere sahiptir.

Tunus tığı ya da tunus şişi denilen uç kısmı tığ şeklinde gagalı olan aparatımızın, arka kısmı ise şiş uzunluğundadır. Yapılacak örgünün genişliğine göre 4-5 farklı boyutu bulunur. Eskiye nazaran daha çok kişi tarafından yapılıyor. Bu sebeple artık her tuhafiyede rahatlıkla tunus tığı (şişi) çeşitlerini bulabiliyoruz. Hatta battaniye gibi büyük ve geniş parçaların rahat örülmesi için, 1mt. boyutunda arka kısmı misinalı olan, çok kullanışlı çeşitleri de bulunmaktadır.

Tunus işi çocuk süveter modeli ve yapılışı, epey zamandır siz kıymetli takipçilerimiz tarafından soruluyordu. İstekleriniz doğrultusunda çok kullanışlı süveterimizin anlatımını yapmaya çalıştık. Modelimiz hem kız hem erkek çocuklar için uygulanabilir. hiç örgü bilmeyen aradaşlar bile izleyerek kolayca örebilir.

Malzemeler

Batik bebe ipi ve tunus tığı kullandık . Son aşamada bir adet örgü iğnesi ve bir makas gerekli .İpin rengi dokusu kalınlığı tamamen kişisel seçiminize kalmış. Tercihleriniz doğrultusunda seçtiğiniz ipe uygun tığ numarası tercih etmelisiniz. yeni başlayan arkadaşlar doğru seçim yapmak için, kullanacağınız ipin etiketinde yazılı olan tığ numarasını tercih edebilirsiniz.

Ben 100gram 320mt bir ip ve 3.5 mm tunus tığ kullandım. Yapacağımız yaşa uygun genişlikte zincir çekerek başlıyoruz. Yapacağınız çocuğa ya da çocuğun kıyafetinin genişliğine göre ayalayabilir yahut bu aşamada ölçü bilgileri için beden ölçü tablomuzdan faydalanabilirsiniz. https://canimanne.com/3-ay-6-yas-arasi-beden-olcu-tablosu.html alt kısmı için yeterli uzunlukta zinciri çekip sonra her zincirden bir ilmek çıkararak şişimizin üzerine biriktiriyoruz. zincirler bitince ilmekleri geriye doğru teker teker ekleyerek çıkarıyoruz. 4-5 sıra lastik detayı ördukten sonra düz örgüye geçiyor ve kol evi noktasına kadar düz örgü ile ilerliyoruz.. kol kesimi yaka kesimi ve de lastik detayları videomuzda tüm ayrıntılarıyla verilmiştir. en son ön ve arka iki parçayı dikerek birleştirip süveterimizi tamamlıyoruz. videomuzu izleyerek hiç takılmadan kolaylıkla süveteri örebilirsiniz.

Bütün aşamalardaki tüm ince detaylar ve püf noktaları için videomuzu izlemenizi öneriyorum. özellikle yeni öğrenen arkadaşlar için çok faydalı bilgilere yer verdik video içerisinde. izledikten sonra da daha fazla kişiye ulaşabilmemiz adına sosyal hesaplarınızda videomuzu paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Şimdiden hepinize kolaylıklar diliyorum. Daha farklı ve fazla modeller için sitemizdeki tunus işi örgü modelleri ve çocuk örgüleri kategorilerine de göz atmayı ihmal etmeyin .

blank
blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ