Tunus İşi Yeni Model ve Yapımı

Tunus İşi Yeni Model ve Yapımı

Tunus işi yeni model ve yapımı birçok modelin görsel resimlerini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Canım anne youtube kanalımızda hepsinin video anlatımı bulunmaktadır. Tunus işi örneklerini örgü modelleri arasında yelek, hırka, battaniye, kazak ve patik modellerinde kullanabilirsiniz.

Tunus işi tek şiş örgü modelidir. Özellikle bebek örgülerinde sıkça görmekte olduğumuz şahane örgü modelidir. Yapımı zincir ile başlayıp ilmek çıkartıp ve her ilmeği toplayıp sıra başına gelerek uygulanan kolay örgü tekniğidir. Bayan patik modelleri arasında yine tunus işi tekniği çok sevilen modeller arasında yer alıyor. Sitemizde patik ve bebek battaniye örneklerinde geniş model seçimini bulabilirsiniz.

blank

İki renk ip kullanımı

Tunus tığ kullanımı 3,5 numara

Yapılışı: Yapacağınız örgünün genişliğine göre zincir sayınızı ayarlayabilirsiniz. Her zincir içinden ilmek çıkartıyoruz. Zincirleri alırken arka kısımdan alarak çıkartalım. Tunus işinde ilmekleri toplayarak en başa geliyoruz. Diğer renk ipi bağlayıp iki ilmeği birlikte alıp şişe bir kez saralım iki ilmek birlikte alıp bir ilmek artırmış oluyoruz. Sıra sonuna kadar devam edelim tekrar toplayarak ilmekleri sıra başına gelelim. Diğer renk ip ile tek tek ilmek çıkartıyoruz tekrar toplayarak sıra başına geliyoruz. Kendini tekrarlayan modeldir. Detaylı yapılışı için video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tunus işi, örgü modelleri ve yapımı  hepsi  ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Tunus İşi Yeni Model ve Yapımı

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ