Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Yeni Model Yapımı ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz den gelen istekler doğrultusunda yeni tunus işi modellerin anlatımı devam edecektir. Bu videomuz da Tunus İşi Yeni Model ve Yapımı 10 . bölümünü anlatmaya çalışacağız. Diğer videolar için aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

blank

Model çift sayı üzerine kurulumu yapılmaktadır.

Yapacağımız modele göre zincir sayısını ayarlayalım, ilk sırayı düz olarak örüp modeli uygulayabilirsiniz.

Devamında model kurulumunda ilk olarak ikinci ilmeği örelim sonra ilk ilmeği örüp çapraz görüntüsünü veriyoruz. Devamlı iki ilmeği baza alarak ikinci ilmek öce örülmektedir. Tunus işi modeli olduğu için toplayarak sırayı tamamlıyoruz. Aynı işlemi tekrarlayarak devam etmektedir. Detaylar için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tunus işi, örgü modelleri  hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Tunus İşi Yeni Model ve Yapımı 

blank

2 Renk ip yapacağınız modele göre ip seçebilirsiniz.

2,5 Numara tunus şişi

Kenar oyasını uygulamak için 2 numara tığ

Model kurulumu 3 katları + 2 olarak ayarlanmaktadır.

Yapılışı: Zincir sayımızı yapmak istediğiniz model boyutuna göre çekelim, her zincirden bir ilmek çıkartıp sıra sonuna gelelim ve ilmekleri toplayarak sıra başına geliyoruz. Üç zincir çekip ilmeği uzatıp bırakıyoruz diğer renk beyaz ipi zincir dibine sabitliyoruz üç zincir çekip ilmeği uzatıp üç ilmek içinden şişi geçirip beyaz ipi çıkartıp fıstık yapıyoruz. İki zincir çekip üç ilmek alıp fıstık yaparak sıra sonuna geldiğimizde üçlü trabzan yapıp ipi kesiyoruz. Sıra başında üç zincir çekip bıraktığımız ipi fıstık tepesine sabitleyelim ve ilmek çıkartıp sonra toplayıp başa geliyoruz ve aynı tekniği uyguluyoruz. Model kendini tekrar etmektedir. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ