Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Tunus işi yeni model yapımı ve görsel resimleri ve anlatımını siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

blank

Model anlatımında bebe yünü kullanılmıştır. Orta kalınlıkta ip tercih edilmiştir.

3,5 Numara tunus şişi kullanımı

Yapılışı: İlk olarak yapacağınız modele göre zincir sayınızı çekiniz. Çektiğiniz zinciri ters çevirip alt kısmından her zincirden bir ilmek çıkartarak devam edelim, ilmekleri toplayıp başa gelelim. Modeli ters çevirip arka kısımdan ilmek çıkartıp ön kısımdan ilmeği sadece şişe alıyoruz. Sırayı tamamlıyoruz. İlmekleri toplayıp sıra başına gelelim, devamında modelin tam tersi alış şeklini uygulayacağız. Arka kısımdan aldığımız ilmeği ön kısımdan alıp arka kısmı direk şişe geçiriyoruz. Model kendini tekrarlayan örnektir. Detaylı anlatım için videomuzu izleyerek uygulayabilirsiniz…Kolay gelsin..

blank

İki renk ip kullanımı

Tunus tığ kullanımı 3,5 numara

Yapılışı: Yapacağınız örgünün genişliğine göre zincir sayınızı ayarlayabilirsiniz. Her zincir içinden ilmek çıkartıyoruz. Zincirleri alırken arka kısımdan alarak çıkartalım. Tunus işinde ilmekleri toplayarak en başa geliyoruz. Diğer renk ipi bağlayıp iki ilmeği birlikte alıp şişe bir kez saralım iki ilmek birlikte alıp bir ilmek artırmış oluyoruz. Sıra sonuna kadar devam edelim tekrar toplayarak ilmekleri sıra başına gelelim. Diğer renk ip ile tek tek ilmek çıkartıyoruz tekrar toplayarak sıra başına geliyoruz. Kendini tekrarlayan modeldir. Detaylı yapılışı için video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz arkadaşlar videolarımızın devamı için lütfen beğenip paylaşarak destek olmayı unutmayın her zaman olduğu gibi sizi videonun yorumlar kısmında her türlü soru görüş öneri ve istekleriniz için bekliyor olacağız yorumlarınız bizim için çok değerli bu yüzden olduğunca çabuk yanıt vermeye çalışıyoruz tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin.

Tunus işi, örgü ve el işleri  hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ