Tuvalet Kağıdı Rulosundan Örümcek Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Örümcek Yapımı

Çocuklarınızın gelişimini desteklemek için illa ki onlara pahalı ve çok oyuncak almak zorunda değilsiniz. Evinizde bulunan materyal ve malzemeleri kullanarak zeka ve beden gelişimini, duyusal gelişimini olumlu anlamda etkileyebilir ve geliştirebilirsiniz.

Ebeveyn ile etkili ve kaliteli zaman geçiren çocuklar iletişim konusunda da ilerde diğer akranlarına göre çok daha başarılı oldukları gözlenmiştir. Bu yüzden çocuğunuza pahalı oyuncaklar alıp bir başına bırakmak yerine evinizde bulunan artık malzemelerden veya farklı materyalleri kullanarak etkili ve verimli bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. Hazır olarak alınan bir oyuncaktansa çocuğunuz ile beraber yaptığınız bir etkinlik veya bir oyuncak onun gelişimini daha çok olumlu yönde etkileyecek ve gelişimini destekleyecektir.

Evinizde bulunan boş tuvalet kağıdı rulosu ile örümcek yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler ise şunlardır; bir veya birkaç tane boş tuvalet rulosu(her bir örümcek için bir tane tuvalet rulosu yeterli olacaktır, daha fazla yapmak isterseniz adeti çoğaltabilirsiniz), makas, kalem yeterli olacaktır.

Tuvalet kağıdı rulosundan örümcek yapımı ise şu şekildedir; bunun için öncelikle tuvalet rulosunun altından 2cm bir alan bırakarak kalem ile çiziniz daha sonra tepeden bu çizgiye kadar iki kesit yapın. Önceki çizgilerin tam ortasından yukarıya doğru iki kesit daha yapınız. Karşılıklı olan kanatları ikiye ayırınız ve makas ile kesiniz. Diğer kalan iki kanatın ortasından ise 2’şer kesit daha yapın ki örümceğinizin bacakları oluşabilesin.

Böceği masaya doğru yatırım ve bacaklarını aşarak eklem yerlerini bükerek belirginleştirin. Kalem ile yapmış olduğunuz örümceğe göz ve ağız çizin ve işlem tamamlanmış olacaktır. Kalem tükenmez olursa eğer daha belirgin olacaktır. Bu yüzden soluk kalemleri tercih etmeyiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ