Küçük Odalar için Alternatif Çözümler

Küçük Odalar için Alternatif Çözümler

Gerek yasal düzenlemeler gerek maddi sorunlar ya da olanaklar nedeniyle evlerin kira ya da satın değerleri arttıkça metre kare birimleri de düşmeye başladı. Küçülen evler ve odalar ise istediğimiz gibi eşyalarımızı koyabileceğimiz yerleşimimizi daha kolay sağlayabileceğimiz alanlardan bizi uzaklaştırmaya başladı.  Bunun sayesinde daha pratik çözümler bularak daha az yer harcayarak daha ok alan kullanımı ve daha çok eşya saklamayı sağlayabilecek olanaklar denenmeye başladı. Sizde evinizde ve ya küçük odanızda alternatif çözümler arıyorsanız ranza sistemleri, katlı dolaplar ve raf sistemlerini kullanabilirsiniz.

kucuk-odalarda-dekorasyon

Ranza sistemleri: ranza genelde çok çocuğu olan ailelerin çocukları altlık üstlü yatırmayı sağlamak ve alandan bir yatak yerini tasarrufa almak için geliştirilmiş ve bu sebeple kullanılan bir yöntemdi fakat artık değişen mobilya anlayışı sayesinde daha birçok modeller oluşturuldu ve artık ranza sistemlerini oturma odanızda bile kullanabilirsiniz. Ranza sistemi kullanarak alt katı koltuk kitaplık dolap ve ya istediğiniz farklı bir şey için kullanarak yer tasarrufunun yanında orijinal bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Küçük odalarda kullanılacak en kolay yöntemlerden biri olan ranza modellerini kendiniz tasarlayıp yaptırabileceğiniz gibi artık birçok mobilya mağazasında da bulabilirsiniz.

Katlı dolap sistemleri: katlı dolaplar ince yapıda tüm duvarlarınızı ya da bazı duvarlarınızı kaplayarak tabandan tavana kadar ulaşarak birçok eşyanızı alması ile pratik bir toplanma yönteminin yanında dekoratif bir görüntü sağlamaktadır. Katlı dolap istemlerinde genelde kapak yöntemi kullanılmaz ama siz bazı yerleri kapaklı bazı yerleri kapaksız yaparak değişik bir görünüm sağlayabilirsiniz.

kucuk-oda-dekorasyonu

Raf sistemleri: raf sistemleri son zamanların ev dekorasyonunda en çok kullanılan yöntemlerden biri olmasının yanında çokta güzel bir görüntü sağlayabiliyor. İster farklı birçok renkte ve ya desenli modeller kullanarak televizyonunuzun çevresine odalarınızın üst duvar kısımlarına vb. birçok yere uygulayabilirsiniz. Raf sisteminde en dikkat etmeniz gereken yatacağınız yerde başucunuza monte etmemeniz ve mümkünse iki tarafı kapalı ya da yarım kapalı modeller tercih ederek koyduğunuz eşyaların durma kolaylığını sağlamanız olacaktır. Sizde birçok model tasarlayabilir ya da mobilya mağazalarından temin edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ