Yalancı İğne Oyası Örnekleri

Yalancı iğne oyası örnekleri mi ? iğne oyaları yapımı tercihiniz ?

İğne oyası yapımı çok zahmetli, adından da anlaşılacağı üzere iğneyle kuyu kazmak kadar uzun süren ve emek isteyen bir oya çeşididir. Genellikle namaz ve mevlüt örtülerinde kullanılan iğne oyalarının da günümüze uyarlamasında hanımlar bu işin de kolayını bulmak için çözümler üretmişler zaman içerisinde. İğne oyalarını tığ ve başka objeler kullanarak hayata geçirmeyi başaran hanımlarımıza buradan takdir ve tebriklerimizi gönderiyoruz.

Basit iğne oyası nasıl yapılır diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Tığ ile yapacağınız yalancı iğne oyalarında gerçek iğne oyalarında kullanıldığı gibi dantel floş iplikler kullanılmaktadır. Düz formlu bir tığ ile uygulayabileceğiniz yalancı iğne oyası yapımı ile ilgili biraz bilgi vermek istiyoruz. Yalancı iğne oyasında tığınıza şişe ilmek atar gibi ilmekler atıp onları bir kerede çekme tekniği ile istediğiniz uzunlukta motifler yapabilirsiniz. Sonra bu motifleri birbirini takip edecek şekilde birleştirerek çeşitli çiçek formları ya da düz örnekler çıkarabilirsiniz.

Farklı aparatlar kullanarak ipinizi onların etrafında sarabilir, tığınızla zincir çekerek yine bir kerede toplayabilir değişik motifler üretebilirsiniz. Dantel örgülerde ki trabzan yapma, zincir çekmelerle üretilen örgü tekniği yerine yalancı iğne oyasında tığınızı iğne oyasında ki gibi düğümler atmak için kullanmalısınız.

İğne oyaları, iğne oyası yapılışı, tığ oyaları  hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Yalancı İğne Oyası Örneği
Yalancı İğne Oyası
Yalancı Yelpaze İğne Oyası
Yalancı İğne Oyası Pırpırlı Fiyonklu
Yalancı İğne Oyası Üzüm Oyası
Yalancı İğne Oyası Yapılışı
Yalancı İğne Oyası En Güzel Model

Yalancı İğne Oyası Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ