Yanmış Saçlar için Onarıcı Maske

Yanmış Saçlar için Onarıcı Maske

  Aşırı düzleştirmeye, maşaya maruz kalan saçlar yanar ve güçsüzleşir. Doğal yollardan saçlarınıza bakım uygulayarak yanmış saçlarınızı yeniden canlandırabilirsiniz. Badem yağı bunun için çözüm yollarından biridir. Badem yağının içine bulunan vitaminler saçlarınızı yeniden güçlendirecek ve canlandıracaktır. Saçlarınıza banyodan önce badem yağı ile yarım saat masaj yapmanız çok etkili olacaktır.

yanmis-saclar-icin-onarici-maske-5

Yanan saçlarınızın eski haline dönmek istiyorsanız öncelikle saç diplerinizin hava alması için 3 4 ay boyatmamalısınız. Aynı zamanda yüksek ısıdan da uzak durmalısınız. Yanan saçlarınızın eski haline dönmesi için kırıklarınızı aldırarak işe başlayabilirsiniz. Saçlarınızı mümkünse olduğundan biraz kısaltmanız da iyi gelecektir. Saçınız hafiflediğinde ve saç deriniz daha rahat oksijen alacağı için daha çabuk eski haline kavuşacaktır. Saçlarınızın eski dolgunluk ve canlılığına kavuşması için bazı doğal maskeler yapabilirsiniz.

yanmis-saclar-icin-onarici-maske-4

Kuru ve yanmış saçlar için çeşitli maskeler vardır. Hindistan cevizi yağı ve 1 adet yumurtayı iyice karıştırarak saçlarınızın dibinden uçlarına kadar iyice yedirin. Masaj yaparak daha etkili olmasını sağlayınız. Daha sonra üzerine bone takarak yarım saat bekleyip yıkayın. Bu işlemi 2 günde bir tekrarlamanız iyi olacaktır. Bu maske saçlarınıza canlılık katacak ayrıca nemli olmasını sağlayacaktır.

yanmis-saclar-icin-onarici-maske-3

1 adet muzu blendrdan iyice ezilene kadar geçirin daha sonra üzerine 1 yemek kaşığı bal ilave edip iyice karıştırın. Bu karışımı saçlarınızın her yerine iyice yedirin, masaj yapın. Bone takarak 20 dakika bekledikten sonra yıkayın. Muzun içerisindeki potasyum saçlarınıza canlılık ve güç kazandıracaktır.

yanmis-saclar-icin-onarici-maske-2

Bir diğer maske ise hardal maskesidir. 1 yemek kaşığı toz hardal, 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yumurta, 1 yemek kaşığı su bu karışımı iyice karıştırıp saçlarınızın her yerine uygulayın. Saç diplerinizdeki kan akışını hızlandıracağı için daha hızlı uzayan ve güçlenen saçlara kavuşacaksınız.

yanmis-saclar-icin-onarici-maske-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ