Yıldız Lif Modeli – Farklı 100 adet yıldız lif modeli

Yıldız Lif Modeli – Farklı 100 adet yıldız lif modeli

Yıldız Lif Modeli – Farklı 100 adet yıldız lif modeli

Yıldız lifler bu yılın modası olarak görülüyor. Kare ve yuvarlak modellerin içersine yapılan yıldız şekilli modeller rağbet görüyor.

Bazı hanımlar desenleri işleyerek bu modeli ortaya çıkarıyor. Çok fazla vakti olmayan hanımlar için bu yöntem idealdir. Daha önce yapılan düz lif modellerinin üzerine yıldız şekli işlenerek yapılıyor. Tek renk iplik kullanılarak da yapılabilen bu modelin örneklerini aşağıda görebilirsiniz. Örneklerini sunduğumuz modeller çok fazla vaktinizi almayacak ve 2 ile 3 saat arasında bitirebileceğiniz modellerdir.

Yıldız lif modeli için 1. Sıranın tamamı düz örgü olarak yapılır. 2. Sıra 4 düz örgü, örme yönüne şişi ipe sarıp, 10 düz örgü daha ve ters örgü yapılarak bitirilir. 3. Sıra tamamen düz örgü yapılır. 4. Sırada 4 adet düz örgü, örme yönüne şişi ipe sarıp, 9 düz örgü daha, sonra dönüş yapılıp ters örgü ile  bitirilir. 5. Sıranın tamamı düz örgü ile bitirilir. 6. Sıra 4 düz örgü ile başlanıp, örme yönüne şişi ipe sarıp, 8 düz örgü daha, dönüş yapılıp ters örgü ile sıra bitirilir. 7. Sıranın tamamı düz örgü olarak örülür. 8. Sıra 4 düz örgü, örme yönüne şişi ipe sarıp, 7 düz örgü daha, dönüş yapılıp, ters örgü yapılarak sıra bitirilir. 9.sıranın tamamı da düz olarak örülür. 10. Sıra 4 kesme yapılıp, tüm ilmekler düz örülür, daha sonra da dönüş yapılır. 11. Sırada ise 16 düz örgü yapılır ve dönüş yapılıp bitirilir.

Yıldız Lif Modelleri

Yıldız Lif Modelleri

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ