Yıldız Lif Modelleri

Yıldız Lif Modelleri

   Rengarenk lifler çeyiz sandıklarının olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaktadır. Geçmişten bu yana yapılan ve kullanılan el emeği liflerin birçok model ve çeşidi mevcuttur. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış olan birçok değişik lif modelleri yanı sıra değişen moda ile beraber birbirinden farklı ve şık modeller ile karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Liflerin hazır olarak satılanları olsa da bayanlar tarafından el örgüsü, el emeği ile yapılan ilginç lif modelleri ve çeşitleri daha fazla tercih edilmektedir. Eski ve yeni model ve çeşitlerin birleşmesi ile beraber ortaya harika, özgün ve birbirinden zarif modeller çıkmıştır.

El örgüsü lif modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılan liflerin yanı sıra birden fazla rengin bir arada kullandığı lif modelleri de mevcuttur. Aynı zamanda sakallı iplik veya ebruli iplik gibi farklı ip türleri ile de yapılan lifler ayrı bir şıklığa sahiptir.

El örgüsü lif örnekleri arasında tığ işi örgü ile yapılanlar olduğu gibi şiş ile yapılanlar da vardır. Günümüzde şiş ile yapılan modeller olsa da tığ ile yapılan lifler daha fazla ilgi görmektedir. Bu yüzden de tığ ile yapılan lif örnek ve modelleri daha yoğunluktadır.

El örgüsü liflerin yuvarlak formlu olanları olduğu gibi kare, dikdörtgen, oval formlu olarak örülenleri de mevcuttur. Bunların dışında ise kalp, yıldız gibi farklı formlarda örülen liflerde son zamanlarda oldukça dikkat çekmeye başlamıştır.

Yıldız lif modelleri bu sezon bayanlar tarafından oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. Yıldız lifler sıradan liflere göre daha farklı ve şık durduğu için bayanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Sizler de yıldız lif modeli yapılışı için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ