Yumurta Kartonundan Tırtıl Yapımı

Yumurta Kartonundan Tırtıl Yapımı

  Çocukları ile beraber etkinlik yapıp kaliteli zaman geçirmek isteyen ebeveynler evlerinde bulunan atık maddeleri ve malzemeleri değerlendirerek birlikte farklı ve eğitici etkinlikler yapabilirler. Çocukların kaliteli bir zaman geçirmesi için illa ki pahalı ve çok oyuncaklara sahip olmaları gerekmez. Onlara hayal güçlerini geliştirecek, duyusal gelişimini destekleyecek ve el becerilerini artıracak birçok etkinlik hazırlayabilirsiniz. Bunun içinde evde bulunan malzemeleri farklı şekillerde kullanmanız yeterli olacaktır.

Çocuklarınız ile beraber boş yumurta kartonundan tırtıl yapmaya ne dersiniz? Oldukça keyifli ve kaliteli zaman geçirmeniz için oldukça iyi bir fikirdir.

Yumurta kartonundan tırtıl yapımı için gerekli olan malzemeler ise şunlardır;

. Boş yumurta kartonu

. Oyuncak gözler

. Sulu boya veya kuru kalemler

. Makas

. Siyah tükenmez kalem

. Yapıştırıcı

Bu malzemeler etkinliğimiz için yeterli olacaktır.

 

Yapılışı:

 

Boş yumurta kartonunu alarak ortalama 5 veya 6 adet yumurta kapağı kadar uzunlukta kesiniz. Kapaklar arasındaki minik üçgenleri makas ile çıkarın, kesiniz. En önde bulunan yarım kartona kafa şekli verilebilecek şekilde kesiniz. Kartonun dış yüzeyini sulu boya veya kuru kalemler ile boyayınız. Bu işlemleri elbette ki tek başınıza yapmayın. Mutlaka çocuklarınız ile beraber ekip çalışması yapın ve onları da etkinliğin içine alınız. Boyama işlemi tamamlandıktan sonra ise baş kısmına gözleri ekleyiniz ve kalem ile gülücük yapınız. Böylelikle tırtılınız tamamlanmış olacaktır.

Bu etkinlik sayesinde hem çocuklarınız ile etkili ve verimli bir zaman geçirmiş olacaksınız. El becerilerini geliştirmiş olacak, birlikte yaparak ekip çalışması hakkında bilgi sahibi olmuş olacaktır. Sizlerde bu etkinliği okul öncesi çocuklarınız ile beraber yaparak kaliteli ve verimli bir zaman dilimi geçirebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ