Yüz Lekelerini Kapatmak İçin Makyaj Önerileri

Yüzünüzde bulunan can sıkıcı lekeleri kapatmak için nasıl makyaj yapmanız ve hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Cilt lekeleri birçok sebepten dolayı oluşabilir. Yanlış epilasyon yöntemleri, güneş lekeleri, sivilce ve akne lekeleri ciltte kalıcı olabilir. Cilt lekelerini engellemek için cilt bakımını doğru yapmalı, güneş kremi kullanmalı, yüzde yer alan sivilce ve siyah lekeler ile oynanamamlıyız. Cilt lekelerini makyajla doğru teknikleri uygulayarak kapatmak aslında çok kolaydır. Çoğu kadın kusursuz bir cilt görünümünü makyaj ile sağlayabilmektedir. Cildinizde yer alan lekelerin rengi ve boyutu kapatmak için önemlidir. Cilt lekelerini kapatmak için ten renginize uygun makyaj ürünleri kullanmanız gereklidir.

Yüz Lekelerini Kapatmak İçin Makyaj Önerileri

  • Cilt tipinize ve alt tonuna uygun bir kapatıcı kullanın. Kullandığınız fondötenlerin renginin cildinizle bütünleşmesine dikkat edin.
  • Makyaj yapmadan önce mutlaka makyaj bazı kullanın. Makyaj bacı cilt tonunu eşitler ve daha düzgün bir makyaj görünümü elde etmenizi sağlar.
  • İki adet fondöten kullanın. Cilt lekelerinizin üzerine yoğun bir kapatıcı sürüp üzerine günlük kullanıma uygun bir fondöteni tüm yüzünüze uygulayın. Böylece kusursuz bir görünüm elde edersiniz ve lekeleriniz görünmez.
  • Göz altını kapatmak için o bölgeye özel yoğun kapatıcılar kullanın. Kullandığınız fondöten veya kapatıcıların cilt çizgilerini dolmayan ürünler olmasına özen gösterin.
  • Yüzünüzde kızarık lekeler var ise yeşil renkte olan kapatıcıları, sarı lekeler için mor renkte olan kapatıcıları, koyu yani kahverengi lekeler için ise beyaz veya sarı renk tonunda olan kapatıcıları kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ